امرالله صالح، از مقام اش کنار رفت

(Last Updated On: ژانویه 19, 2019)

امرالله صالح، از سرپرستی وزارت امور داخله استعفاء کرد.

آقای صالح مدت ۲۷ روز سرپرستی وزارت امور داخله را به عهده داشت، تا اینکه معاون نخست دسته انتخاباتی رییس جمهور غنی انتخاب شد و از مقام اش کنار رفت.

آقای صالح در پایان کار اش می‌گوید که برخی مسوولان پیشین وزارت داخله همچون مکروب‌ها در باطلاق، از ضعیف سازی پولیس سود می بردند. وی تاکید می‌ورزد که پس از نشر فهرست‌های هرم جرم، جنایتکاران دست به فرار زدند.

سرپرست پیشین وزارت امور داخله می گوید: “کسانی که آمده بودند بخاطر برجسته سازی خود و رهبری را ضعیف خطاب کرده بودند، حلقاتی که می خواستند فضا ضعیف و گسسته باشد و فضا را به باطلاق مبدل کنند، بعد مثل مکروب های که از باطلاق تغذیه می شوند، این فضای ضعیف به نفع خود استفاده کنند.”

با این حال امرالله صالح پس از آغاز کار اش در وزارت داخله پیوسته فهرست هایی از افراد شامل هرم جرم را منتشر کرد، او حالا می پذیرد که این افراد هرچند در قید قانون قرار نگرفتند اما همه فراری شده اند. همچنان آقای صالح، تبهکاران کوچک را سگ کوچه خطاب می کند.

آقای صالح اظهار می‌دارد: “که فهمیدی جنایتکار تسلیم نمی شود، جنایتکار خصوصاً خورد وکوچک، جنایتکاران خصلت سگ کوچه را دارند. فرار کردی دنبالت می کنند، ایستاده شدی می گریزند.”

از سوی هم سرپرست پیشین وزارت داخله می گوید، دخالت و نفوذ حلقه سیاست، قدرت، ثروت و هرم جرم در تعیینات پولیس کلاً قطع شده است. از دید آقای صالح غیرسیاسی خواندن پولیس تمسخر آمیز و کاربرد اصلاحات در پولیس شرم آور ترین واژه های قاموس گذشته بود.

امرالله صالح، سرپرست پیشین وزارت امور داخله بیان می‌دارد: “می‌گفتند پولیس غیر سیاسی است، مسخره ترین جمله که گفته می شود همین است که پولیس غیر سیاسی است. پولیس غیر گروهی است ولی پولیس باید عمیقاً سیاسی باشد.”

این در حالیست که پس از گزینش رهبری تازه برای وزارت داخله، انتظار می رفت که وضعیت کابل رنگ امن‌تری به خود بگیرد و فضای مصئون همه جا پخش شود. اما در آخر ظاهراً آرزو های مردم برای تغییر هنوز همچو خواب باقی‌ماند و کامل نشد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم فوتبال مازیا با داشتن ملی پوشان افغان، قهرمان لیگ برتر فوتبال مالدیف شد

(Last Updated On: ژانویه 21, 2020)تیم فوتبال مازیا که دو بازیکن ملی پوش افغانستان را …