امتیاز کارت های مهاجرت به بازگشت کنندگان در پاکستان به گونه کامل داده نمیشود

(Last Updated On: سپتامبر 3, 2016)

vlcsnap-2016-09-03-11h04m23s121

برخی خانواده های برگشت کننده از پاکستان می گویند: اداره بین المللی مهاجرت امتیاز کارت های مهاجرت را به گونه کامل برای شان نمیدهد.

در این اواخر روند برگشت مهاجران از کشور پاکستان افزایش یافته و روزانه تا ۶۰۰۰ خانواده افغان از مرز عبور کرده و وارد خاک افغانستان می شود.

اداره بین المللی مهاجرت برای این مهاجرین کارت های اقامت در پاکستان توزیع کرده بود که، اکنون با برگشت داوطلبانه آنان، اداره مهاجرت در بدل هر کارت مقداری پول نقد و دیگر امتیازات را برای برگشت کنندگان در نظر گرفته است.

برخی برگشت کنندگان در ولایت ننگرهار می گویند: اداره مهاجرت در ولسوالی ثمکنی تا ۲۰ کارت مهاجرت را از نزد آنان گرفته است، اما امتیاز ۸ و یا هم ۱۰ کارت را برای شان داده است و امتیاز بقیه کارت را بین خود تقسیم می کنند.

ذبیح الله زمریمنشی شورای ولایتی ننگرهارمی گوید: این شکایت مردم را به ادارات مربوط رسانده است و باید در این مورد اقدام شود.

غلام قادر فقیرزیرییس امور مهاجرین و برگشت کنندگان ولایت ننگرهار نیز این ادعای مردم را تائید می کند و می گوید: بدون همکاری اداره بین المللی مهاجرت این مشکل حل نمی شود.

نادر فرهاد سخنگوی اداره بین المللی مهاجرت در افغانستان موجودیت فساد را رد کرده می گوید: در بسیاری موارد مشکلات تخنیکی در سیستم به وجود می آید.

خانواده هاییکه از کشور پاکستان برگشت می کنند با مشکلات مانند نبود سرپناه، بیکاری  و نبود امکانات اولیه روبرو اند که حکومت و این اداره  تا حال به حل آن موفق نشده اند.

About Ariana News

Check Also

دیدار عبدالله عبدالله با معاون وزیر دفاع جرمنی

(Last Updated On: آوریل 25, 2019) ریاست اجرائیه در اعلامیه‌ی می‌گوید که عبدالله عبدالله، رییس …