الکوزی: حکومت در تلاش مهندسی انتخابات ریاست جمهوری است

(Last Updated On: سپتامبر 11, 2019)

محمد ابراهیم الکوزی، یک تن از نامزدان ریاست جمهوری، می‌گوید که حکومت با استفاده از امکانات دولتی در پی برگزاری یک انتخابات غیرشفاف و به نفع یک نامزد مشخص است.

در ادامه کارزارهای انتخاباتی، دسته انتخاباتی «تعهد و عمل» به رهبری آقای الکوزی، حکومت را به برگزاری انتخابات مهندسی شده متهم می‌کند.

آقای الکوزی، تاکید می‌کند که زمینه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مساعد نیست و باید برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیشرو به تعویق بیافتد.

آقای الکوزی، می‌افزاید: “زمینه برای برگزاری انتخابات فراهم نیست و انتخابات باید تا یک مدتی به تعویق بیافتد، تا زمانی که امنیت تأمین شود.”

در همین حال، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از جامعه جهانی نیز می‌خواهد که افغانستان در همچو یک حالت بحرانی تنها رها نکند.

آقای الکوزی، می‌گوید: “دیگر افغانستان را به این وضعیت رها نکنید و نیروهای امنیتی ما را که در طول ۱۸ سال قربانی داده اند حمایت کنید، ما از نیروهای امنیتی خود حمایت می‌کنیم اما از شخص حمایت نمی‌کنیم.”

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حالی خواهان تعویق انتخابات ریاست جمهوری است که حکومت و کمیسیون انتخابات ششم میزان را زمان تغییرناپذیر برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفته اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ویروس کرونا؛ روسیه بسته کردن شهر ها را آغاز کرد

(Last Updated On: مارس 28, 2020) با آنکه در روسیه اپیدمی ویروس کرونا به نظر …