خبرهای تازه

افغانستان پنجصد هزار دالر را به مردم غزه در فلسطین کمک کند

(Last Updated On: جولای 17, 2014)

Arg

حکومت افغانستان در یک نشست ویژه ی تحت ریاست رییس جمهور کرزی حملات اسرائیل به نوار غزه را محکوم کردند و در این نشست فیصله شد که با کشور فلسطین ۵۰۰ هزار دالر امریکایی کمک صورت گیرد .

در خبرنامه ریاست جمهوری کشور آمده است که این نشست پس از چاشت روز چهارشنبه در ارگ ریاست جمهوری به رهبری رییس جمهور کرزی تدویر یافت که معاونین رییس جمهوری، مشاور امنیت ملی و وزیران امور خارجه و مالیه نیز حضور داشتند.

در این نشست حملات اسرائیل بالای غزه و کشتار مردم بی گناه، محکوم گردید و فیصله شد تا مبلغ ۵۰۰ هزار دالر امریکایی از بودجه دولت، به عنوان کمک بشری و غمشریکی مردم افغانستان با شهروندان شریف غزه، صورت گیرد.

اما شماری از باشندگان کابل با انتقاد شدید از این عمل رییس جمهوری کرزی گفتند که افغانستان خود نیازمند کمک است و نباید سرمایه های ملت این گونه مصرف شود.

یکی از شهروندان کابل گفت:” نیاز بود تا این پول به جای کمک به مردم فلسطین به باشندگان ارگون پکتیکا و یا ارگوی بدخشان مساعدت می گردید”.

به گفته ی شماری از شهروندان هزاران تن از افغانهای خود ما درکشور نیازمند کمک اند و لازم است تا دولت در قدم اول مشکل مردم خود را حل کند و بعد از آن به کشور های بیگانه کمک کند.

برخی از شهروندان هم چنان گفتند که درحال حاضر هزاران انسان درگوشه و کنار کشور شبانه گرسنه می خوابند و هزاران طفل در روی جاده ها دست به تگدی می زنند، اما این کمک های سخاوتمندانه حکومت بسیار بجا معلوم نمی شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …