خبرهای تازه

افغانستان در برابر زمبابوی، با تفاوت ۲ وکت پیروز شد

(Last Updated On: ژانویه 7, 2016)

vlcsnap-2016-01-07-09h04m13s35افغانستان در پنجمین و آخرین رقابت یک روزۀ کرکت در برابر زمبابوی، روز چهارشنبه با تفاوت ۲ وکت پیروز شد.

 

گلبدین نائب با کسب ۸۲ دوش در ۶۷ بال، نقش اساسی و حیاتی را در این پیروزی تاریخی افغانستان بازی کرده به حیث بهترین بازیکن رقابت شناخته شد.

 

افغانستان با این پیروزی نه تنها جام را از آن خود کرده و یک تیم عضو دایمی شورای بین المللی کرکت را در رقابت یک روزه شکست داد که توانست جایگاه دهم را در زمرۀ تیم های برتر جهان از آن خود کند.

 

​کارشناسان کرکت به این باور اند که پیروزی اخیر افغانستان در برابر زمبابوی هر چند امتیازات زیادی به افغانستان همراه داشت، اما بر مسوولین و مربی تیم کرکت است تا در بهبودی خط بیتنگ افغانستان بیشتر توجه به خرج دهد.

 

پس از این افغانستان دو رقابت ۲۰ اوورۀ دیگر نیز با زمبابوی خواهد داشت که در میدان کرکت شارجه در امارات متحدۀ عرب برگزار می شود.

 

ارگ ریاست جمهوری در صفحۀ فیسبوک خود نگاشته است “تشكر ازينكه با اين پيروزی برای مردم ما خوشی و لبخند آورديد! هميشه موفق باشيد!”

 

عبدالله عبدالله، رئیس اجراییۀ حکومت افغانستان با نشر پیامی، پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان را در برابر زمبابوی تبریک گفته است.

 

رسانه های اجتماعی نشاندهندۀ اجتماعات خورد و بزرگ افغانها در سراسر افغانستان و حتی بیرون از آن کشور بود که جمعی از هواداران کرکت افغانستان برای تماشای رقابت نهایی گرد هم آمده بودند.

 

پس از پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان، جمعی کثیری از افغان ها در شهر های افغانستان به جاده ها برآمده و از پیروزی ملی پوشان کشورشان تجلیل کردند.

 

کرکت در افغانستان در این اواخر رشد به سزای داشته و افغانستان از جملۀ تیم های است که به باور اعضای شورای بین المللی کرکت در کمترین وقت، بیشترین رشد و پیروزی را از آن خود کرده است.

 

 

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

سازمان ملل حمله موشکی بر یک پایگاه نظامی در مرکز یمن را محکوم کرد

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020)سازمان ملل روز یکشنبه، ۲۹ جدی، حمله موشکی حوثی‌ها بر …