افزایش جرایم جنایی در کابل؛ دزدان مسلح علی‌سینای ۲۲ ساله را کشتند

(Last Updated On: ژانویه 6, 2020)

علی‌سینا، دانشجوی ۲۲ ساله دانشگاه امریکایی افغانستان شب گذشته، شنبه، ۱۴ جدی، از سوی دزدان مسلح در مربوطات حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل با ضرب چاقو به قتل رسیده است.

نزدیکان علی‌سینا می‌گویند که این رویداد در حالی رخ داده است که او از دفتر کار به سوی خانه‌اش در حرکت بوده است که با دزدان مسلح مواجه شده و قصد گرفتن مبایل و کمپیوترش را داشته اند و هنگامی که علی سینا از خود مقاومت نشان داده، مورد اصابت چاقوی دزدان قرار گرفته است.

برادر علی‌سنیا میگوید: “علی سینا ۲۲ ساله بود، از مادر تنها مانده بود. بسیار با مشکلات بزرگش کرده بودیم.”

در همین حال نزدیکان علی سینا تاکید می‌ورزند که اگر اوضاع امنیتی به همینگونه به پیش برود، شهروندان کابل صدها «علی‌سینا»ی دیگر را از دست خواهند داد.

با این حال شهروندان کابل از افزایم جرایم جنایی در شهر نگران اند؛ تنها در سه روز گذشته دو تن در حوزه هفتم، دو نفر دیگر در ساحه حوزه سوم و یک تن دیگر هم در حوزه ۱۸ از سوی دزدان و افراد مسلح غیر مسئول کشته شده اند.

تا هنوز به درستی انگیزه قتل مشخص نیست، اما پولیس کابل میگوید که احتمالا مهاجمان انگیزه دیگری داشته اند زیرا به گفته عصمت الله نیکزاد معاون فرماندهی پولیس کابل، مهاجمان مبایل و کمپیوتر علی سینا را با خود نبرده اند.

دزدان مسلح در کنار حملات انتحاری و انفجاری یکی از عوامل عمده در افزایش خشونت ها در برابر شهروندان کشور به ویژه در پایتخت به حساب می روند؛ هر چند نهاد های امنیتی از راهکار های تازه برای جلوگیری از رویداد های جینایی گزارش داده اند اما تا کنون گراف جرایم را پایین نیاورده است.

 

 

Check Also

اتحادیه اروپا خواستار آتش بس سراسری و فوری در افغانستان شد

(Last Updated On: آوریل 8, 2020)نماینده اتحادیه اروپا طی یک اعلامیه مطبوعاتی مورخ ۲۰ حمل، …