افراد طالبان در هرات حمایت شان را از آتش بس دوباره با حکومت افغانستان اعلام کردند

(Last Updated On: آگوست 5, 2018)

افراد طالبان در ولسوالی های شمالی و جنوبی ولایت هرات با پخش اعلامیه ای، حمایت شان را از آتش بس دوباره میان حکومت افغانستان و گروه طالبان اعلام کرده اند.

این اعلامیه که از آدرس مولوی عبدالحکیم قاضی القضات طالبان پخش شده، در تمام مساجد مناطق زیر نفوذ طالبان برای مردم و مخالفان مسلح دولت ابلاغ شده است.

فرمانده پولیس هرات جنرال امین الله امرخیل تاکید می کند که بیشتر افراد طالبان در این ولایت خواهان پیوستن به پروسه صلح هستند و به همین دلیل از جنگ دست کشیده اند.

این اعلامیه طالبان با استقبال شهروندان نیز روبه رو شده است. باشنده های هرات از طالبان و حکومت افغانستان می خواهند که در روزهای عید آتش بس اعلام کنند و این آتش بس را طولانی سازند.

شماری از فعالان مدنی در هرات علاقه مندی طالبان به آتش بس را امیدوار کننده می دانند و تاکید دارند که این  موارد به آغاز گفتگوهای صلح میان حکومت و طالبان کمک می کند.

مقام های امنیتی در ولایت هرات می گویند، آتش بس در روزهای عید سعید فطر باعث شد تا خیلی از مخالفان مسلح دولت از جنگ دست بکشند. به گفته آنان، پس از آن آتش بس، میزان خشونت ها و حملات طالبان در این ولایت به طور چشمگیری کاهش یافته است.

گزارشگر: نصیراحمد صالحی

Check Also

اتحادیه اروپا خواستار آتش بس سراسری و فوری در افغانستان شد

(Last Updated On: آوریل 8, 2020)نماینده اتحادیه اروپا طی یک اعلامیه مطبوعاتی مورخ ۲۰ حمل، …