خبرهای تازه

اعضای مجلس سنا: عرب ها به بهانه شکار میخواهند به کارزار انتخابات ریاست جمهوری مداخله کنند

(Last Updated On: ژانویه 12, 2014)

شماری از اعضای مجلس سنا می گویند: شمار زیادی از عرب ها به ولایت های غربی به بهانه ی شکار پرنده گان به افغانستان آمده و می خواهند به نفع کاندیدای مورد نظر شان در انتخابات ریاست جمهوری مداخله کنند.

برخی از اعضای این مجلس با انتقاد شدید از این عمکرد آنان، شکار پرنده گان کم یاب را کار غیرقانونی میدانند و میگویند که این افراد از قوانین این کشور نیز سرکشی می کنند.

گل احمد عظیمی عضو مجلس سنا گفت:” یک تعداد عرب ها و خارجی ها به ولایات افغانستان آمده و پرنده گان را شکار میکنند و شمارشان هم در ولایت های هرات و فراه هم سفر کرده اند که آنان به این باور استند که اصلاً حکومتی در اینجا وجود ندارد”.

با آنکه فرمان رییس جمهور کرزی برای عملاً برای منع شکار صادر شده است ولی با وصف آن هم این افراد برای شکار پرنده گان کم یاب به اینجا آمده اند.

اما محمد علم ایزدیار معاون مجلس سنا از اعضای مجلس خواست تا این مسأله از مرجع رسمی به شکل قانونی اش به مجلس ارسال بدارند.

از سوی هم شماری دیگر از اعضای این مجلس آمدن عربها برای شکار به افغانستان را یک بهانه دانسته می گویند: آنان در نظر دارند تا در انتخابات ریاست جمهوری به نفع نامزد مورد نظر خود مداخله کنند.

محمود دانشجو عضو مجلس سنا گفت:” آمدن این عرب ها یک نوع حمایت از کمپاین نامزدان ریاست جمهوری افغانستان است زیرا عرب ها در واقع میخواهند شخص مورد نظر خود را حمایت نمایند و از نزدیک با وی بازدید کنند”.

لیلما احمدی عضو مجلس سنا این مسأله را خلاف قوانین حکومت افغانستان عنوان کرد و از اعضای مجلس سنا خواست تا در مورد بررسی و تحقیق نمایند.

اما وزارت خارجه در مورد عرب های که به افغانستان به منظور شکار آمده بودند اظهار بی خبری کرد.

جانان موسی زی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:” هنوز تحقیقات در مورد شماری از عرب های که به بهانه شکار بخاطر کمپاین کاندیدان آمده باشند تکمیل نشده، ولی احتمال دارد که در مورد دخول این عرب ها به افغانستان کدام اشتباه اداری صورت گرفته باشد”.

این درحالیست که شماری از اعضای مجلس سنا از ولایت های جنوب غربی گفته اند شماری از عرب ها در این ولایت ها دیده شده اند که مصروف شکار پرنده گان کم یاب اند.

About Ariana News

Check Also

ادامۀ اعتراضات نامزدان مجلس نمایندگان در نزدیکی ارگ

(Last Updated On: می 23, 2019)شماری از نامزدان معترض انتخابات مجلس نمایندگان حدود یک ماه …