اعضای شورای ولایتی بغلان از ناهم‌‎آهنگی میان نیروهای امنیتی شاکی اند

(Last Updated On: سپتامبر 3, 2019)

عدم هم‌آهنگی میان نیروهای امنیتی در بغلان، باعث تداوم جنگ، بندش راه، افزایش ایست‌های بازرسی طالبان در مسیر بزرگ‌راه‌ها و بلند رفتن قیمت مواد خوراکی در این ولایت شده است.

محمد صفدر محسنی، رئیس شورای ولایتی بغلان و شماری از مسافران مسیر بزرگ‌راه شمال می‌گویند که شهرپلخمری از سه روز بدین‌سو در محاصره طالبان قرار دارد، اما حکومت کمترین کاری را که سبب شکست طالبان و بازشدن راه شود تاحال انجام نداده است.

آقای محسنی، میگوید: “متأسفانه امکانات که این ولایت نیاز دارد اردوی ملی آن امکانات را ندارد، و در میان صفوف پولیس ناهم‌آهنگی کامل وجود دارد.”

در همین حال، شماری از مسافران که در مسیر بزرگ‌راه شمال که در محاصره طالبان در شهر پلخمری گیرمانده اند از افزایش قیمت مواد خوراکه در این شهر شکایت دارند.

محمد سرور، یک مسافر مسیر بزرگ‌راه شمال می‌گوید:” مسافران پیسه نان را ندارند مردم منطقه به ما نان میدهند و دوا میدهند از طرف حکومت برای ما هیچ گونه کمکی نشده است.”

این مسافران، مسئولان حکومتی بغلان را متهم به بی‌کفایتی کرده می‌گویند که آنان حتی توان باز کردن راه و برداشتن ایست‌های بازرسی طالبان را از مسیر بزرگ راه‌های این ولایت را ندارند.

از سوی هم باشنده‌گان بغلان، می‌گویند که طالبان مسلح ساحه دندغوی شهر پلخمری را هدف حملات راکتی قرار داده اند و از این رو نیاز است که حکومت مرکزی و ارگان‌های امنیتی قبل از سقوط پلخمری و بروز فاجعه دست به کار شوند.

این در حالی است که از چندی به این سو شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان در محاصره طالبان قرار دارد، و گروه طالبان تا نزدیکی‌های مرکز این ولایت پیشروی کرده اند.

گزارشگر: ذاکر نوری

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرتاب بمب دستی بر یک مراسم عروسی در خوست ۲۰ زخمی بر جا گذاشت

(Last Updated On: ژانویه 26, 2020) افراد ناشناس شب گذشته بر یک مراسم عروسی در …