خبرهای تازه

اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی سوگند وفاداری یاد کردند

(Last Updated On: مارس 4, 2019)

اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی امروز(دوشنبه، ۱۳ حوت) در حضورداشت محمد اشرف غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور سوگند یاد کردند.

رییس جمهور غنی از کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی میخواهد که برای جلوگیری از فساد و سو استفاده از وظایف، کارشیوه‌ای «قرنطین کمیشنران» را ایجاد کنند.

آقای غنی همچنان می‌افزاید که بر اساس قانون، هیچ ‎یک از اعضای کمیسیون‎های انتخاباتی حق ندارند که با احزاب رابطه ای داشته باشند.

رییس جمهور میگوید: “ارتباطات تان با احزاب سیاسی که قبلا تعلق داشتید، از امروز قطع میشود و نوع ارتباطات‎ تان تخلف پنداشته می‎شود.”

از سویی هم رییس جمهور غنی تاکید ورزید که حکومت از هر نوع مداخله در امور کمیسیون های انتخاباتی و روند انتخابات جلوگیری میکند.

در همین حال، عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور در این مراسم از کمیشنران خواست که بر اساس قانون اساسی و قوانین نافذه کشور عمل کرده و مطابق به این سوگند و تعهد وظایف شان را صادقانه و مسوولانه انجام دهند.

این در حالی است که رییس جمهور غنی روز گذشته طی چهار فرمان جداگانه اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی را معرفی کرد.

بر اساس این فرمان سید عصمت الله مل، مولانا محمد عبدالله، اورنگ زیب، محمد حنیف دانشیار، مسافر قوقندی، حوا علم نورستانی و رحیمه ظریفی بحیث کمیشنران جدید کمیسیون انتخابات، سوگند یاد کردند.

همچنان محمد قاسم الیاسی، زهره بیان شینواری، مولوی دین محمد عظیمی، محمد یونس طغرا و سید قطب‌الدین رویدار به عنوان کمیشنران جدید کمیسیون شکایات انتخاباتی، سوگند وفاداری یاد کردند.

همچنان حبیب‌الرحمن ننگ به‌حیث رییس دبیرخانه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات و چمن‌شاه اعتمادی به عنوان رییس دبیرخانه‌ی کمیسیون شکایات انتخاباتی انتخاب شده‌اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

وزارت زراعت: ۵۰ درصد مردم افغانستان مصئونیت غذایی ندارند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019)سازمان جهانی  زراعت و غذا نبود مصئونیت غذایی را در …