اعتراض نامزدان معترض از رفتار پولیس

(Last Updated On: جولای 5, 2019)

شماری از نامزدان معترض انتخابات مجلس نماینده‌گان، می‌گویند که شب گذشته پولیس آنان را لت و کوب کرده و شماری از آنان را با خود برده است.

این نامزدان همچنان ادعا دارند که نیروهای پولیس هنگام یورش به خیمه‌های آنان پول و تیلیفون‌های همراه آنان را با خود برده اند.

دیوه نیازی، یک نامزد معترض می‌گوید: “شام گذشته پولیس بالای ما حمله کرد از دست های مان دست کول‌های مان را و تیلفون های مان را گرفت از خیمه ما سه خانم بی‌گناه را برد و از آن‌ها پول و موبایل‌های شان را گرفت.”

اما، وزارت داخله ادعای این نامزدان معترض در پیوند به بر خورد نادرست پولیس با آنان را رد می‌کند و می‌گوید که برپایی خیمه تحصن این نامزدان از همان اغاز غیر قانونی بوده وهیچگونه بر خورد غیر قانونی درین زمینه با معترضان از سوی پولیس صورت نگرفته است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله اظهار میدارد: “پولیس چندین بار برای آن‌ها گفته شده بود که این جا، جای مناسب نیست آسیب پذیر است و آن‌ها هرچه زودتر باید انجا را ترک کنند و به جای دیگر خیمه تحصن را انتقال دهند به همین اساس همرای آن‌ها از همان روز اول تا به حال بردخورد انسانی و قانونی شده است اتهام‌های را که آن‌ها بیان می‌کنند کاملا بی‌بنیاد است. “

این نامزدان از سه ماه به این سو برای رسیده‌گی به خواست‌های شان خیمه تحصن بر پا کرده بودند که شام روز گذشته از سوی پولیس برداشته شد اما این معترضان از ئیس جمهور غنی، می‌خواهند تا برای حل مسئله شان یک محکمه با صلاحیت تشکیل دهد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

وقوع انفجار موتربمب در نزیکی پایگاه نظامی بگرام

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)مقام های امنیتی در ولایت پروان می گویند، حوالی ساعت …