خبرهای تازه

اعتراض باشندگان قره باغ غزنی به خشونت گرایید

(Last Updated On: مارس 6, 2018)

اعتراض برخی از باشندگان ولسوالی قره باغ غزنی شب گذشته به خشونت گرایید و در نتیجه برخورد پولیس با معترضان پنج تن زخمی شده اند.

اعتراض کنندگان که شب گذشته میخواستند یک جاده دیگر را نیز مسدود کنند با ممانعت پولیس مواجه شده و در نتیجه اعتراضات به خشونت گراییده و معترضان با نیروی پولیس درگیر شده اند.

عزت الله، یک تن از معترضان در این مورد گفت:” فیر کردند، شش تا هفت نفر زخمی شدند و به شفاخانه انتقال یافتند.”

اعتراض کنندگان که از روستای شیرآباد ولسوالی قره باغ دست به تحص زده اند برای چهارمین روز شاهراه کابل – کندهار را مسدود نگهداشتند.

آنها اعتراض دارند که افرادی از یک روستای دیگر ولسوالی قره باغ “نیخته” دو تن باشنده شیرآباد را کشته و دو تن دیگر را با خودشان اسیر برده اند.

اما مسدود بودن این شاهراه مشکلاتی زیادی را برای باشندگان غزنی و کسبه کاران شهر غزنی به بار آورده است.

گل احمد، یکی از دکانداران شهر غزنی در این مورد گفت: “تظاهرات برای ما خیلی ضرر رسانده، نمیتوانیم کار کنیم و دکان خود را باز کنیم. دکان های ما تماما بسته است.”

از طرف دیگر، باشندگان روستای نیخته این ادعای باشندگان روستای شیرآباد را رد کرده و آنها نیز تصمیم داشتند تا شب گذشته خیمه تحصن برپا کنند اما به خواست پولیس از این کار منصرف شدند.

گفته می شود که مسدود ماندن شاهراه کابل_قندهار از سوی باشنده گان روستای شیرآباد ولسوالی قره باغ غزنی باعث فاسد شدن صد ها تن میوه شده است.

براساس گزارش ها، جنجالها و اعتراضات ریشه در دعوای حقوقی بر سر آب میان دو روستای “شیرآباد” و “نیخته” ولسوالی قره باغ دارد که تا کنون بارها بزرگان دو طرف بر سر آن گردهم آمده اند.

اعتراضی دیگری امروز در کابل نیز به حمایت از اعتراض غزنی راه اندازی شد و معترضان خواستار رسیدگی به خواستهای باشندگان قره باغ شدند.

با این حال، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به آریانا نیوز گفت که هیئتی از کابل به رهبری وزیر مشاور رییس جمهور، اسدالله وفا، به این ولایت سفر کرده تا با تمام جوانب گفتگو و مسئله را حل کند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان با حساب سه بر صفر مغلوب قرغزستان شد

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020)تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان، الیوم جمعه، …