اعتراضات ضد حکومتی «جنبش رستاخیز تغییر» دو باره آغاز شد

(Last Updated On: جولای 3, 2017)

جنبش رستاخیز برای تغییر به روز دوشنبه دوباره برای دادخواهی و اعتراض در برابر حکومت به خیابان های کابل بر آمد.

معترضان هشدار می دهند که اگر رهبران حکومت از مقام های شان کناره گیری نکنند، نظام با فروپاشی روبرو خواهد شد.

این معترضان که با بوغ یا هارن موتر به نحوی اعتراض شان را به رخ حکومت کشیدند می گویند از خون خود می گذرند اما از عدالت نه.

برکناری رهبری نهاد های امنیتی و مشاور امنیت ملی و بررسی چگونگی تیراندازی بر معترضان در چند بار، از خواسته های دیگر معترضان است.

یک عضو جنبش رستاخیز برای تغییر در صحبت به آریانا نیوز در مورد خواسته های این جنبش گفت: به دلیل ناتوانی در مدیریت کلان کشوری و جلوگیری از فروپاشی کلیت نظام باید (مسئولان ارشد امنیتی) از سمت شان استعفا کنند.

معترض دیگری افزود: “برکناری آقای حنیف اتمر رئیس شورای امنیت، ستانکزی رئیس امنیت ملی، و جاهد وزیر امور داخله” خواست ما از حکومت است.

امروز حکومت جاده های منتهی به ارگ را بسته بود اما تظاهرات مسالمت آمیز به پایان رسید.

ارگ در پاسخ به اتهامات انحصار قدرت و خواست معترضان مبنی بر اصلاحات می گوید که به زودی اصلاحات در حکومت وحدت ملی وارد خواهد شد.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رییس جمهوری گفت: “در راستای اصلاحات و تامین امنیت در شهر کابل و همچنان در قسمت ایجاد اشتغال اقداماتی روی دست است.”

پس از حمله مرگبار چهارراهی زنبق، جمعیت معترض بر ضد حکومت با داعیه عدالت و تامین امنیت شکل گرفت اما اعتراضات به خشونت گراید و درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان چندین کشته و زخمی برجا گذاشت.

پس از ان، جنبش رستاخیز تغییرچادرهای تحصن را در کابل برافراشت تا این که برداشتن این چادر ها از سوی حکومت نیز از معترضان قربانی گرفت.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

«عمل‌کرد غیرقانونی کمیسیون انتخابات کشور را به بحران خواهد برد»

(Last Updated On: نوامبر 18, 2019) اگر کمیسیون مستقل انتخابات، بربنیاد قانون عمل نکند و …