خبرهای تازه

اعتراضات صرافان کشور وارد چهارمین روز شد

(Last Updated On: فوریه 10, 2018)

اعتراضات کاری صرافان کشور امروز وارد چهارمین روز اش گردید اما آنها هنوز تاکید دارند تا زمانی که خواست های شان از سوی حکومت برآورده نشوند، به اعتراضات ادامه خواهد داد.

این اعتراضات در پی تعین یک فقره ۲۰۰ ماده ای از سوی بانک مرکزی بخاطر اصلاحات در اجرائات معاملات پولی، از سوی صرافان کشور راه اندازی شده است.

محدود کردن جواز صرافی در برخی از کلان شهرها و گزارش دهی صرافان به بانک مرکزی از انتقال بیش از۵۰۰ هزار افغانی؛ از جمله ۲۰ ماده ای هستند که باعث راه اندازی این اعتراضات شده است.

شیرن اقا، رییس اتحادیه صرافان به آریانا نیوز گفت: “ما تا زمانی به اعتراض های مان ادامه میدهیم که به خواست های ما رسیدگی شود.”

اما بانک مرکزی مخالفت صرافان به این قانون را غیر قانونی پنداشته و آنها را متهم به فرار از قانون میکند.

ایمل عاشور، سخنگوی بانک مرکزی در این مورد تصریح کرد: “از قانون فرار میکنند و نمی خواهند معاملات پولی شان قانونی شود.”

با این حال شماری از شهروندان از این بابت شدیدا نگران اند و ابراز کردند که اعتراضات صرافان بر معاملات آنها سایه افگنده است.

پس از شکل گیری این اعتراضات نزدیک به صد دوکان طلا فروشی و زرگری در جاده سرای شهزاده مسدود گردیده و این دوکانداران ادعا کرده اند که روزانه تا دو میلیون افغانی خساره مند میشوند.

رییس اتحادیه زرگران کابل در مورد چنین اظهار داشت: ” این چهار روز است که زرگری های ما بسته است  ما کرایه دوکان میدهیم ما مالیه می دهیم هر روز ضرر می کنیم.”

صرافان سرای شهزاده چندی پیش نیز بخاطر افزایش نا امنی ها و حملات مسلحانه بالای صرافان اعتراض کرده و این سرای را برای یک روز به روی شهروندان بسته بودند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ایجاد ایست بازرسی طالبان در مسیر بزرگ راه بغلان-کندز

(Last Updated On: فوریه 16, 2020) طالبان مسلح در ساحه خلازیی پلخمری مسیر بزرگ راه …