خبرهای تازه

اظهارات مسئولان سارنوالي درباز پس گيري تكتانه و قرضه هاى كابل بانك

(Last Updated On: اکتبر 5, 2011)

رحمت الله نظري معاون لوی سارنوالی می گویند:

در باز پس گیری تکتانه و قرضه  های کابل بانک پیشرفت های صورت گرفته است. به گفته ی او 19 سهم دار این بانک به خارج از کشور فرار کرده و محل بود وباش شمار کم آنها معلوم است. وی می گوید نسبت مشکلاتی نمی توانند آنها را دوباره به کشور بازگردانند.

رحمت الله نظری معاون لوی سارنوالی اظافه نمود در مورد شماری از سهم داران کابل بانک که بشکل غیرقانونی از این بانک قرضه گرفته و دوباره آنرا تحویل نکرده اند تحقیقات صورت گرفته و از نزد شماری  آنها قرضه دوباره اخذ شده است.

به گفته ی نظری شماری از سهم داران تحت تحقیق قرار دارند و باپرداخت تضمین بشکل قسط قرضه های خود را تحویل می کنند.

به گفته ی وى پس از فیصله ی شورای وزیران در مورد اخذ قرضه از مقروضان کابل  بانک که در آینده ی نزدیک صورت خواهد گرفت اقدامات قاطع خواهد شد. او افزود که به شمول عبدالقدیر فطرت رییس پیشین بانک مرکزی شمار اندکی از سهم داران کابل بانک که به خارج از کشور رفته اند جای شان مشخص می باشد. وی با آنکه خواهان همکاری صادقانه ی پولیس انترپول در این مورد است می گوید نسبت مشکلات تخنیکی و قانونی نمی توانند آنها را دوباره به افغانستان باز گردانند.

بحران کابل بانک زمانی به اوج خود رسید که شماری از سهم داران آن به نام قرضه مقدار زیادی از پول این بانک را به خارج انتقال دادند

About ATN News

Avatar

Check Also

۳ سرباز پولیس در حمله طالبان در زابل کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: نوامبر 8, 2019) در حمله طالبان مسلح شب گذشته، بالای پاسگاه‌های نیروهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.