خبرهای تازه

اظهارات محقق در مورد اتهام «سوء استفاده جنسی» در ارگ

(Last Updated On: ژوئن 12, 2019)

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی می گوید  که با آغاز روند انتخابات، حکومت نه تنها تغیر و تبدیلی ها را متوقف نکرده است بلکه رشوه جنسی را نیز در ارگ رایج ساخته است.

آقای محقق می‌افزاید که تغییر و تبدیلی‌های اخیر در سطح وزرا و مقام ‌های محلی در ولایت‌ها رشوه انتخاباتی است؛ زیرا به باور وی “ارگ رشوه انتخاباتی می‌دهد و حتی که رشوه‌های جنسی رایج شده است، ارگ باید حافظ مال و جان مردم باشد این رشوه دهی جنسی تعرض به جان مال و ناموس مردم است.”

در همین حال نامزدان دیگر ریاست جمهوری نیز پیکارهای پیش از وقت ریس جمهوری را کودتایی در برابر دیموکراسی می دانند. زیرا به گفته این نامزدان رییس جمهور حتی در بخش‌هایی از کشور دفاتر تبلغیاتی برای دسته انتخاباتی اش از بودجه حکومت ایجاد کرده است.

هرچند ارگ ریاست جمهوری در پیوند به گفته های آقای محقق چیزی نمی گوید اما دادستانی کل کشور تا کنون دو بار به حبیب الله احمدزی جلب فرستاده است تا در پیوند به ادعای هایش سند ارایه کند. اما تاکنون آقای احمدزی سندی به این نهاد نفرستاده است.

جمشید رسولی  سخنگوی دادستانی کل میگوید: “دوبار حکم جلب توسط پولیس به آقای احمدزی فرستاده شده است. اما وی حاضر نشده تا سندهای خود را ارایه کند اگر وی سند در پیوند به ادعای خود ارایه نکند؛ دادشتانی کل اقدام های دیگر قانونی را انجام خواهد داد.”

حبیب الله احمدزی مشاور پیشین رییس جمهور ادعا کرده است که برخی از تقرری ها در حکومت بر اساس رشوه جنسی صورت می‌گیرد؛ موردی که از سوی ریاست جمهوری رد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پیشرفت‌ها در روند صلح روی پیکارهای انتخاباتی سایه افگنده است

(Last Updated On: آگوست 20, 2019) شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، به دلیل آن‌چه …