خبرهای تازه

اطمینان نهاد های امنیتی از تامین امنیت روز انتخابات

(Last Updated On: سپتامبر 27, 2019)

بیش از 70هزار نیروی امنیتی در حال احضارات درجه یک اند و انتخابات ریاست جمهوری روزشنبه را تامین امنیت می کنند.

مسئولان ارشد امنیتی کشور در یک نشست خبری امروز (شنبه، ۶ میزان) از آخرین آماده گی های امنیتی اطمینان داده، می گویند: مشکل خاص امنیتی وجود ندارد و مردم میتوانند با خیال راحت در روند رای گیری شرکت کنند.

بسم الله وزیری، رییس ستادارتش می گوید: “طالبان هدف داشتند تا قبل از انتخابات دو یا سه ولایت افغانستان را تصرف کرده تبدیل به ویرانه کنند اما با شجاعت نیروهای افغان موفق به انجام این کار نشدند.”

هرچند گروه طالبان برای مختل سازی امنیت در این روز هشدار داده اند، معین ارشد امنیتی وزارت داخله می گوید که این تهدید ها میان خالی است و طالبان نمی توانند تا این روند را مختل سازند. به گفته ی او نیروهای امنیتی موفق شده اند تا ضربات سنگین به طالبان وارد کنند.

خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت امورداخله تاکید می کند: “در مرحله اول کمپاین انتخاباتی سال ۲۰۱۴ تعداد حملات بالای کمپاین ها ۹۵ فیصد نسبت به انتخابات کنونی بالاتر بود. امسال ۸ حمله بالای کمپاین ها صورت گرفته در صورتیکه این رقم در سال ۲۰۱۴ به ۹۴ حمله می رسید.”

در کنار این همه، ۴۴۵ مرکز در روز ششم میزان یعنی روز انتخابات به دلیل مشکلات امنیتی مسدود خواهند ماند و باشندگان آن مناطق می توانند در مراکز دیگر رای بدهند.

حبیب رحمان ننگ، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات می گوید: ” ۴۴۵ مرکز از مجموع ۵۳۷۳ ساقط است. گزارش این مراکز به ولایات فرستاده شده است و این مراکز باز نخواهند شد.”

نیروهای امنیتی درتمام مراکز رای دهی مستقر اند واطمینان میدهند که امنیت روزانتخابات را تاامین خواهنند کرد ومردم نیزمی توانند برای شرکت دراین روند مهم به پای صندق های رای بروند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ثبت نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در هرات

(Last Updated On: فوریه 24, 2020)در پی ثبت نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در هرات، …