خبرهای تازه

اشتراک رییس اجرایی در دو نشست مهم در امریکا و کانادا

(Last Updated On: November 14, 2017 6:19 pm)

رییس اجرایی برای شرکت در نشست بین المللی امنیتی هالیفاکس و مجمع عمومی سازمان ملل عازم کانادا و امریکا شده است.

آقای عبدالله در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، درمورد قطعنامه سالانه سازمان ملل در پیوند به وضعیت افغانستان سخنرانی خواهد کرد؛ همچنان شریک قدرت آقای غنی در این سفر از آدرس افغانستان لابی گری می کند که مهم جلب توجه کشورهای بیرونی به وضعیت امنیتی افغانستان است.

جاوید فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجرایی می گوید: بحث روی موضوعات امنیتی کشور از اولویت های این سفر آقای عبدالله می باشد و رییس اجرایی در هر دو نشست سخنرانی خواهد کرد.

آقای فیصل به آریانانیوز گفت: “بدون شک گروهای تروریستی که از سوی کشور های بیرونی حمایت می شوند در این مورد می خواهیم به جهانیان بگویم مهم است که از این بحث جلو گیری شود قدم که ما در افغانستان دنبالش هستیم نوع تروریزم است.”

انتظار مردم افغانستان هم این است که رییس اجرایی امریکا را وادار به عملی کردن همه از بخش های راهبرد جدیدش در افغانستان نمایید چون خاتمه جنگ نقطه اصلی خواست افغان ها است.

آصف بکتاش، آگاه روابط بین الملل در مورد بیان داشت: “مردم افغانستان خواست شان این است که آنچه را امریکا می گوید در عمل پیاده کند به این معنی که پایگاهای تروریستان و مناطق تروریستان در خاک پاکستان از بین برده شود.”

دیدار با اعضای کنگره و مجلس سنای امریکا، سخنرای در شماری از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی

واشنگتن بخش دیگری از آجندای این سفر رییس اجرایی است.

آقای عبدالله همچنان با اعضای کنگره و مجلس سنای ایالات متحده دربارۀ وضعیت افغانستان و پیشرفت‌ها و چالش‌های حکومت وحدت ملی بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Check Also

طالبان از آغاز کار پروژه تاپی در افغانستان اعلام حمایت کردند

(Last Updated On: February 23, 2018 2:08 pm)گروه طالبان با نشر خبرنامه ای از آغاز …