خبرهای تازه

اسرائیل و فلسطین روی آتش بس دوازده ساعته، توافق کرده اند

(Last Updated On: جولای 26, 2014)

israel

پس از درگیری های شدید میان اسرائیل و فلسطین و واکنش های جهانی در برابر کشتار های غیر نظامیان از سوی اسرائیل، فلسطین و اسرائیل با پا درمیانی جان کری وزیر خارجه امریکا، بانکی مون دبیر کل سازمان ملل و کشور های دیگر در غزه صبح روز شنبه روی آتش بس دوازده ساعته توافق کردند.

سازمان ملل با پیشنهاد این طرح از طرفین درگیر خواسته است تا به جنگ پایان دهند و روی آتش بس درازمدت توافق کنند.

در حال حاضر نظامیان اسرائیل گفته اند که حملات خود را به فلسطین تا دوازده ساعت آینده توقف میدهند، اما جستجوی شان برای دریافت تونل های شبه نظامیان ادامه دارد.

از سوی هم جان کری وزیر خارجه امریکا گفته است که تلاشهای خود را برای دستیابی به آتش بس هفت روزه به مناسبت عید فطر دوام میدهد.

جان کری وزیر خارجه امریکا گفت:” در این مرحله ما تلاشهای خود را برای آتش بس هفت روزه شدت میدهیم. و این آتش بس هفت روزه به احترام عید سعید فطر صورت میگیرد. در نتیجه این امر ما قادر خواهیم شد که مردم را در کنار هم قرار دهیم و تلاش کنیم تا به یک آتش بس درازمدت به توافق برسند”.

بانکی مون دبیر کل سازمان ملل که برای حل این اختلافات وارد قاهره شده گفته است، تنها راه حل معقول برای بیرون رفت از این بن بست رت مذاکره و گفتگو میداند.

بانکی مون دبیر کل سازمان ملل گفت:” جنگ را خاتمه بدهید، ما هر دو جناح را برای آتش بس هفت روزه در جریان عید دعوت میکنیم که از آتش بس دوازده ساعته آغاز میشود. دوم گفتگو را آغاز کنید، راه حل نظامی برای پایان دادن نگرانی ها وجود ندارد و تمام طرف ها باید راه گفتگو را به پیش گیرند”.

این در حالیست که پاریس پایتخت فرانسه میزبان دیپلمات ها از کشور های امریکا، بریتانیا، آلمان، ایتالیا، اتحادیه اروپا، ترکیه و قطر برای جستجوی یک راه حل به تنش های اسرائیل و فلسطین خواهد بود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا برای خروج هزاران سربازش از افغانستان آمادگی می‌گیرد

(Last Updated On: آگوست 2, 2019) امریکا به عنوان بخشی از توافق صلح اولیه با …