استخبارات امریکا در افغانستان باقی خواهد ماند

(Last Updated On: جولای 2, 2019)

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا میگوید که افغانستان آزمایشگاه هراس افگنان است.

آقای ترمپ در یک گفتگوی ویژه با یک شبکه خبری امریکایی میگوید که قصد دارد نظامیان امریکایی را از افغانستان خارج کند؛ اما از این نگران است که بدون حضور نظامی کشورش، افغانستان به پایگاهی برای حملات هراس افگنانه در برابر این کشور تبدیل شود.

رییس جمهور امریکا میگوید: “ما می‌خواهیم از افغانستان خارج شویم. اما مشکل اینجاست که افغانستان به یک آزمایشگاه هراس افگنی مبدل نشود. افغانستان مکان‌های زیاد برای پنهان شدن هراس افگنان دارد.”

به گفته آقای ترمپ در صورت خروج نیروهایش از افغانستان حضور استخباراتی خود را در این کشور بیشتر خواهد ساخت؛ زیرا فرماندهان نظامی چنین مشوره ای را به وی ارایه کرده اند.

آقای ترمپ می‌افزاید: “ما ترجیح میدهیم که با هراس افگنان در خاک افغانستان بجنگیم تا در خاک امریکا. اما ما استخبارات بسیار قوی را در آنجا باقی خواهیم گذاشت.”

در همین حال آگاهان، از امریکا می‌خواهند تا با هراس افگنان، مبارزه جدی و واقعی انجام دهد.

فیض الله جلال آگاه امور سیاسی میگوید که امریکا میخواهد کسانی را که خود هراس افگن میخواند و علیه این کشور می‌رزمند، را به قدرت سیاسی بیاورد، “تجربه نشان داده است که مبارزه قاطع، تعیین کننده، از بین برنده و نابوده کننده را این‌ها انجام نداده اند.”

گفته‌های آقای ترمپ در حالی مطرح می‌شود که طالبان پیش از این توافق کرده بودند که در صورت توافق احتمالی صلح با امریکا، افغانستان خطری برای امریکا و متحدانش نخواهد بود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

یوناما: عبدالله به «مذهب و قوم» رییس مرکز اطلاعات کمیسیون انتخابات توهین کرده است

(Last Updated On: نوامبر 11, 2019) نمایندگی سازمان ملل در افغانستان در نامه ای به …