ستانکزی: ترور جنرال رازق در پاکستان طرح ریزی شده بود

(Last Updated On: اکتبر 22, 2018)

محمد معصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی که در حال حاضر در ولایت قندهار به سر می برد امروز در یک نشست خبری حضور یافت و در مورد ترور جنرال عبدالرازق اچکزی فرمانده حرف های تازه گفت.

به گفته ستانکزی ریشه اصلی این حمله در آن سوی خط دیورند در خاک پاکستان وجود دارد.

وی می گوید هرچند پیش از این نیز اسناد مربوط به برخی حملات را با پاکستان شریک کرده اند و نتیجه ای نداده است، اسناد این حمله را نیز در زمان مناسب با جامعه جهانی و پاکستان شریک می سازد.

آقای ستانکزی می گوید: “محافظ والی با تضمین شخصی و شناسنامه جعلی استخدام شده بود و در مورد جزئیات بیشتر بعداً شریک ساخته خواهد شد.”

به گفته ی وی حمله کننده آموزش نظامی ندیده و همکارش یک فرد نظامی بود.

آقای ستانکزی می افزاید که حمله کننده با نام و شناسنامه جعلی در صفوف پولیس شامل شده و پیش از حمله در خاک پاکستان تماس برقرار کرده و هدایت گرفته است.

او می افزاید: “این موضوع واضح شده که وی پنج دقیقه پیش از حمله امر این حمله را از آن سوی مرز دریافت کرده بود و در مورد دو نیم دقیقه صحبت کرده است.”

در همین حال، عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور آوازه ها در مورد دست داشتن نیروهای ماموریت حمایت قاطع ناتو در ترور جنرال اچکزی را رد کرده و آن را آب انداختن به آسیاب دشمن میداند.

از سویی هم وزارت داخله، با اعطای رتبه تورنجنرالی به تادین خان، برادر جنرال عبدالرازق اچکزی، وی را به عنوان فرمانده جدید، پولیس قندهار به گونه رسمی معرفی کرد.

وی می گوید که مردم قندهار خواهان گماشتن آقای تادین خان به عنوان فرمانده پولیس این ولایت شدند و به دستور رییس جمهور این کار صورت گرفت.

این در حالی است که پس از ترور جنرال رازق شایعاتی در رسانه های اجتماعی پخش شد که جنرال میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع با جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار در مورد مذاکرات صلح و تنش های مرزی با پاکستان مشاجرات لفظی کرده و جنرال رازق نیز به دستور این جنرال به قتل رسیده است.

جنرال عبدالرازق اچکزی، فرمانده پولیس قندهار تنها دو روز پیش از انتخابات مجلس نمایندگان در یک سو قصد در صحن ولایت قندهار جان باخت که طالبان مسوولیت آن را به عهده گرفت و حکومت در اقدام تازه ای تادین خان برادر جنرال رازق را به عنوان فرمانده پولیس قندهار گماشته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

اخراج والی حکومت از سرپل؛ عبدالله والی جدید تعین کرد

(Last Updated On: فوریه 22, 2020)عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور چهار روز پس از اعلام …