خبرهای تازه

از میلاد پیامبر اسلام در ارگ گرامی‌داشت به عمل آمد

(Last Updated On: نوامبر 20, 2018)

از سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام در ارگ ریاست جمهوری و بخش های دیگر کشور گرامیداشت به عمل آمد.

میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام با حضور شمار زیادی از عالمان دین و مسوولان حکومت در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد و کارنامه های رهبر اسلام درباره صلح، برادری و برابری بار دیگر بازگو شد.

رییس جمهور غنی در این مراسم گفت که عامل اصلی ناامنی ها و کشتار که بیشتر از زنان و کودکان قربانی گرفته است، نادیده گرفتن آموزه های اسلام و سیرت نبی است.

محمد اشرف غنی رییس جمهور اظهار کرد: “اگر امروز جنگ جریان دارد و نا امنی ها از مردم قربانی میگیرد و اگر زنان و کودکان با ترس و نگرانی رو به رو اند و در پیشرفت و ترقی هنوز هم موانع وجود دارد، این است که درسی از اسلام و سیرت نبی گرفته نشده و باید نحوه آموزش ما مورد بازنگری قرار گیرد؛ آموزشی که نتواند به تفرقه و دشمنی پایان دهد نتیجه نمیدهد و باید تغییر کند.”

در همین حال شماری از عالمان دین نیز از کارنامه های پیامبر بزرگ اسلام یاد بود به عمل آوردند.

محمود بلیغ یکی از عالمان دین گفت:” باید سیرت نبی در میان مسلمانان رواج پیدا کند و تصمیم گیری ها و قوانین باید از کتاب الله و سنت رسول خدا خارج نباشد.”

محمد هاشم صالحی عالم دین دیگر علاوه کرد که پیامبر خدا مردم را از جهالت نجات داد و بزرگترین درس دین اسلام نیز «وحدت» است.

محمد فرزند عبدالله در سال ۵۷۰ میلادی چشم به جهان گشود. وی در سن چهل سالگی به پیامبری معبوث شد و علیه بت پرستی، زنده به گور کردن دختران، فاصله های طبقاتی و ناهنجاری های اجتماعی آن دوران مبارزه کرد. امروزه ۱.۸ میلیارد تن پیرو وی اند و برای میلیون ها مسلمان و غیر مسلمان الگویی از یک انسان کامل شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …