خبرهای تازه

از سرگیری حملات توسط طالبان بر نه ولایت کشور پس از پایان آتش بس

(Last Updated On: ژوئن 18, 2018)

با پایان آتش بس سه روزه طالبان، این گروه حمله های شان بر 9 ولایت کشور از سر گرفتند.

از یک شنبه شب این گروه حملات شان بر 9 ولایت کشور را از سر گرفته اند و هم اکنون درگیری بین آنان و نیروهای دولتی ادامه دارد.

از پایان آتش بس طالبان بدینسو، جنگجویان طالب بر پاسگاه های امنیتی شهر لشکرگاه هلمند، میوند کندهار، ولسوالی های علی شیر و الینگار لغمان، زابل و دوشی بغلان یورش بردند.

ولایت فراه اما از چند سو زیر آتش طالبان قرار گرفت. این گروه بر پاسگاه های کمربندی شهر فراه، ولسوالی های پشت رود، انار دره و پشت کوه این ولایت حملات گسترده ای را راه انداخته اند.

داد الله قانع، عضو شورای ولایتی فراه گفت: “یک تانک ما در راه هدف ماین قرار گرفت و سه تن ما شهید شدند و یک تن در پوسته شهید شده است.”

دوشنبه، حسن عاشوری فرمانده کندک هشتم کوماندو در یک کمین طالبان در بزرگ راه کابل لوگر جان باخت. همین گونه در نتیجه حمله دیگر این گروه ولسوال غنی خیل ننگرهار نیز جان باخت .

حیات الله حیات،  والی ننگرهار بیان داشت: “میله همرایش کردیم، گل ها بر گردن شان انداختیم ولی با وجود آن هم اینان ترحم، عاطفه و انسانیت ندارند.”

اما طالبان در آتش بس سه روز شان تعهد شکنی هم داشتند. در روز سه سوم عید در ولسوالی اندر غزنی شش سرباز ارتش را با یک تانک هاموی به گروگان گرفتند و بر پاسگاه های امنیتی ولسوالی های اندر، قره باغ و گیرو نیز حمله کردند، در حالی که نیروهای امنیتی سرگرم استقبال از جنگجویان طالب بودند.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله اظهار داشت: “ما پس از ختم آتش بس، طبعا ما به تمام نیروهای ما دستور داده بودیم که در حالت احضارات باشند و احضارات در حال حاضر دارند.”

در کنار نیروهای پولیس، ارتش نیز  بیش از ده قربانی از اثر حملات جنگجویان طالب داده است.

 محمد رادمنش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع گفت: “دوازده نفر از پرسونل نیروهای دفاعی افغانستان تا اکنون شهید و زخمی داریم.”

در حالی که طالبان به حملات بر پاسگاه های نیروهای دولتی شدت بخشیده اند اما نظامیان کشور در حالت دفاعی و آتش بس یک جانبه در برابر این گروه به سر می برند.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان یک عضو شورای ولایتی سمنگان و چهارتن دیگر را در بغلان باخود بردند

(Last Updated On: آگوست 24, 2019) محمدهاشم سروری، معاون شورای ولایتی سمنگان، می‌گوید که طالبان …