ارگ: در روزهای نزدیک نتیجه گفتگوها با عطا محمد نور همگانی خواهد شد

(Last Updated On: مارس 7, 2018)

ارگ ریاست جمهوری گفته است هئیت مذاکره کننده حکومت با عطا محمد نور بر سر مسئله بلخ به نتیجه رسیده و عنقریب نتیجه این گفتگوها را همگانی خواهند ساخت.

به گفته شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری، این گفتگوها که از سوی معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی و سلام رحیمی، رییس دفتر رییس جمهور به نمایندگی از حکومت با عطا محمد نور صورت گرفته، نتیجه داده است.

اما، افضل حدید، رییس شورای ولایتی بلخ فقط تایید کرد که بسته پیشنهادی میان دو طرف مبادله شده است.

آقای حدید افزود: “هیئت که به ولایت بلخ آمده بود هنوز جزئیات راهکار در رابطه به اینکه روی چه مسایل تفاهم صورت گرفته در دست نیست اما بسته های از طرف حکومت و پیشنهاداتی از طرف والی بوده است.”

این مقام محلی بلخ همچنان اظهار داشت که آقای نور از چهار روز به اینسو به دفتر کارش حضور نیافته و دیدار با مردم را محدود ساخته است.

اما، بر اساس برخی گزارش ها امضا و فرمان های عطا محمد نور که چندین ماه میشود به صورت قانونی از مقام ولایت بلخ برکنار شده است، هنوز در ادارات دولتی این ولایت اجرا میشوند.

از سوی دیگر، نذیر احمدزی، معاون دوم مجلس نمایندگان، امروز در مراسم گشایش شانزدهمین دوره تقنینی شورای ملی خواستار حل مسالمت آمیز تنش های بوجود آمده میان عطا محمد نور و ارگ شد.

آقای احمدزی در این مورد گفت: “افغانستان مشکلات زیاد دارد و تنش در میان رهبران سیاسی به نفع کشور نیست و باید چاره جویی شود.”

۷۹ روز پیش رییس جمهور استعفای آقای نور را منظور کرد و مهندس داود، یکی از اعضای دیگر حزب جمعیت اسلامی را به حیث والی بلخ معرفی نمود.

این تصمیم رییس جمهور غنی از سوی عطا محمد نور پذیرفته نشده و آقای نور تا کنون به کارش بعنوان والی بلخ ادامه داده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ و سپیدار دو هیات گفتگو کننده جداگانه تشکیل می‌دهند

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)یک منبع از ریاست اجرایی کشور می‌گوید که هیات مذاکره …