خبرهای تازه

ارگ: امریکا از صلحی حمایت میکند که منجر به دوام نظام جمهوری در افغانستان شود

(Last Updated On: اکتبر 10, 2019)

در یک اعلامیه که از سوی ارگ به نشر رسیده، گفته شده که رئیس‌جمهور غنی، با هیئت مجلس سنای ایالات متحده امریکا، شام روز گذشته(چهارشنبه، ۱۷ میزان) در کاخ ریاست جمهوری دیدار کرده است.

در این اعلامیه آمده است که در این دیدار هیئت مجلس سنای امریکا تأکید کرده است که این کشور از روند صلحی در افغانستان استقبال می‌کند که منجر به ادامه نظام جمهوری شود.

 همچنان، اعلامیه، افزوده است که این هیئت امریکایی،  تأکید کرده است که در روند صلح افغانستان باید دست‌آوردهای دو دهه‌گذشته، به‌شمول حقوق زنان حفظ شود.

این هیأت همچنان با اشاره به تأمین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری ششم میزان، آن را یک روند موفق‌آمیز عنوان کرده و افزوده است که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای تحکیم نظام مردم‌سالار مهم است.

در همین حال، این سناتوران با تاکید گفته اند: “صلحی که بالای مردم افغانستان تحمیل گردد و دس‌تآوردهای ۱۸ سال پسین را با خطر مواجه سازد، برای ما قبول پذیرش نیست. آنان افزودند که اگر حکومت افغانستان محور مذاکرات صلح نباشد، از این پروسه نتیجۀ به دست نخواهد آمد.”

در اخیر، این اعلامیه اضافه شده که اعضای این هیئت اظهار داشته اند که حکومت و مردم ایالات متحده امریکا، همیشه در کنار مردم افغانستان قرار خواهند داشت، و به همکاری‌های شان با این کشور ادامه می‌دهند.

این هیئت در حالی از کابل دیدار کرده که اخیراٌ ادعاهای برنده بودن در انتخابات از سوی نامزدان ریاست جمهوری بالا گرفته است، همچنان اخیراٌ سفارت امریکا در افغانستان اعلام کرد که امکان تقلب در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

به ۱۰۰۰۰ هزار خانواده در نواحی ۷ـ۱۴ـ ۲۱ و ۲۲ کابل مواد غذایي توزیع شد

(Last Updated On: آوریل 7, 2020)کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ادامه توزیع …