ارغندیوال به تصمیم اخیر گلبدین حکمتیار واکنش نشان داد

(Last Updated On: مارس 14, 2018)

حزب اسلامی گلبدین حکمتیار در اقدام تازه ای عضویت عبدالهادی ارغندیوال، انجینر محمد خان معاون رییس اجرایی و بصیر انور وزیر عدلیه را ملغا اعلام کرد.

عبدالهادی ارغندیوال، رئیس حزب اسلامی در یک تماس تلفونی به آریانا نیوز اظهار داشت که این اقدام فرا قانونی است و حزب اسلامی در وزارت عدلیه به نام اش ثبت است.

سخنگوی وزارت عدلیه از پاسخگویی در این مورد ابا ورزید. اما سایت وزرات عدلیه نشان میدهد که حزب اسلامی به رهبری ارغندیوال ثبت است.

با این حال، دیدگاه حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار چنین بیان می شود؛                                     

فضل غنی حقمل، عضو بخش مطبوعاتی حزب اسلامی به رهبری حکمتیار گفت: “باید بگویم که آقای حکمتیار با رییس جمهور غنی از آدرس حزب اسلامی توافقی را امضا کرد و جامعه جهانی نیز این را قبول دارند.”

اما آگاهان حقوقی به این باور اند که از لحاظ قانونی حزب اسلامی به نام ارغندیوال ثبت است و امتیازات آن نیز به آقای ارغندیوال می رسد.

اسد الله عزت، حقوق دان اضافه کرد: “اگر حکمتیار این حزب را در وزارت عدلیه ثبت نکرده است، ارغندیوال بر حق است.”

گزارشگر آریانانیوز تلاش نمود تا در مورد تصمیم حزب اسلامی به رهبری حکمتیار، نظر انجنیر محمد خان و داکتر انور را نیز داشته باشد، اما آنها حاضر به پاسخ نشدند.

آقای ارغندیوال رهبر حزب اسلامی افغانستان می‌ باشد و در دورۀ اخیر حکومت حامد کرزی، به حیث وزیر اقتصاد، کار کرده و در انتخابات ریاست جمهوری از عبدالله عبدالله رییس اجرایی حمایت کرد.

در عین حال، انجنیر محمد خان هم‌ اکنون به حیث معاون نخست رییس اجراییه عبدالله عبدالله، کار می‌کند و داکتر انور نیز اکنون کرسی وزارت عدالیه را بدوش دارد. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019) احتمال تأخیر در اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری …