خبرهای تازه

تیفا: کمیشنران کمیسیون شکایات انتخاباتی در مخالفت با هم قرار دارند

(Last Updated On: جولای 5, 2017)

یک نهاد ناظر انتخاباتی می گوید بررسی های آنها نشان می دهد که چند دسته گی جدی در کمیسیون بررسی شکایت های انتخاباتی وجود دارد و کمیشنران این کمیسیون در هیچ موضوع با هم تفاهم ندارند.

ارزیابی دیدبان انتخابات شفاف افغانستان نشان می دهد که کمیشنران و رییس این کمیسیون در مخالفت باهم کار می کنند و بین آنان هماهنگی وجود ندارد.

نعیم ایوب زاده رییس دیدبان انتخابات شفاف افغانستان می گوید: “دو دسته گی میان کمیشنران و مسئولین اداراتی که توسط کمیشنران قبلی استخدام شده اند، اصلاً با هم تفاهم و هماهنگی ندارند  بل در مخالفت با هم قرار دارند.”

گوشه دیگر ارزیابی تیفا از کمیسیون بررسی شکایت های انتخاباتی؛ در این کمیسیون 6 درصد زنان حضور دارند یعنی مشارکت بانوان در ساختار کمیسیون اندک است و به گفته این نهاد هیچ برنامه ای برای افزایش مشارکت زنان در این کمیسیون وجود ندارد.

صغرا سادات سخنگوی این نهاد می گوید: “تنها شش درصد کارمندان در سطح پایین خانم ها استند که نگرانی را به وجود آورده است نه تنها کارمندان کمیسیون شکایت های انتخاباتی خانم ها نیستند بل هیچ اراده در ارزیابی ما در این کمیسیون دیده نمی شد که استخدام کارمندان جدید خانم ها در سطوح رهبری و مدیریت این کمیسیون وجود داشته باشد.”

این دیدبان هشدار می دهد که اگر کمیسیون در راهبرد و ساختار اش تغییر نیاورد، مدیریت آن با چالش روبرو خواهد شد.

اما کمیسیون بررسی شکایت های انتخاباتی نتیجه ارزیابی های تیفا از کار این کمیسیون را رد می کند.

علی رضا روحانی سخنگوی کمیسیون بررسی شکایت های انتخاباتی می گوید: “این اظهارات را همه رد می کنیم و کار ها در کمیسیون شکایات انتخاباتی به اساس برنامه پیش میرود و مشکلی وجود ندارد.”

کمیسیون بررسی شکایت های انتخاباتی مسوولیت بررسی تمامی شکایت های بعد از انتخابات را به دوش دارد. حالا که قرار است در شانزدهم سرطان سال آینده انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی برگزار گردد، نبود هماهنگی و چند دسته گی در این کمیسیون، مشکل ساز برای بررسی شکایت ها پنداشته می شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طرزالعمل جدید حکومت برای مساعدت شهروندان بی بضاعت تا تامین قرنطین کابل

(Last Updated On: مارس 29, 2020)حکومت سازوکار تازه ی را برای کمک رسانی به مردم …