ادعاهای نکاح اجباری داعشیان با دختران و پسران در جوزجان

(Last Updated On: آگوست 6, 2018)

برخی باشنده گان ولسوالی های درزاب و قوش تپه جوزجان می گویند: داعشیان علاوه بر نکاح دختران جوان، پسران زیر سن 18 سال را نیز به منظور سوء استفاده جنسی با خود می بردند.

کودک خردسالی که خود را به نام مستعار عبدالله باشنده ولسوالی درزاب جوزجان معرفی میکند می گوید داعشیان او را به اجبار به منظور سوء استفاده جنسی به مرکز عمومی شان انتقال داده بودند.

به گفته او 50 کودک دیگر نیز در آن مکان زندگی می کردند که سران داعش از آنها سوء استفاده جنسی میکردند.

شماری از خانواده های بیجاشده درزاب نیز می گویند داعشیان کودکان 6 تا 18 ساله شان را با اجبار به مراکز نظامی شان انتقال میدادند و با آنان بد رفتاری می کردند.

بانو اوغول،  بیجا شده از ولایت درزاب می گوید: “برای 20 یا 30 روز سر شان آب انداخته و شلاق میزدند، بعضی بچه ها می ترسند و اقرار می کنند و بعد از آن همرای شان نکاح می کنند و همرای شان زنا می کنند.”

عبدالواحد، باشنده دیگر درزاب می افزاید: “پسر را نکاح کرده راست است، دختر مردمه هم نکاح کرده گرفته، هر ظلم که کرده اینها کسی، خلاصه اینها ظلمی که در قانون نیست کرده اند … نکاح کرده به خارجی ها، خود تغه (مامای) مه یک دخترش را برده برادر.”

اما عبدالحفیظ خاشی آمر امنیت فرماندهی پولیس جوزجان می گوید تاکنون در این زمینه شکایتی رسماً دریافت نکرده اند.

با این حال او تأیید میکند که برخی داعشیان در درزاب و قوش تپه دست به جنایت های بزرگی زده اند.

از سویی هم نعمت الله معاون پیشین داعش در شمال با رد ادعای باشندگان ولسوالی درزاب و قوش تپه می گوید آنچه از طریق رسانه ها و مردم به داعشیان نسبت داده میشود واقعیت ندارد.

آقای نعمت الله می گوید: “این کاملاً دروغ است، توطعه ها است، کسی که در مخالفت و مخاصمت قرار داشته باشد طرف مقابل را حتماً مورد اتهام قرار می دهد، اصلاً بی اساس است. هیچ کس آنجا مورد تجاوز جنسی قرار نگرفته.”

پس از تسلیم شدن گروه 250 نفری داعش به نیروهای امنیتی، شمار زیادی از باشندگان ولسوالی های درزاب و قوش تپه خواهان مجازات این افراد از سوی حکومت شدند.

About Ariana News

Check Also

ملا برادر در نشست قطر اشتراک نمی‌کند

(Last Updated On: فوریه 22, 2019)  طالبان گفته اند که در نشست میان نمایندگان این …