خبرهای تازه

ادامه عملیات در بغلان؛ ۷۱ جنگجوی طالبان بازداشت شده اند

(Last Updated On: اکتبر 23, 2019)

فرماندهان نظامی در بغلان می‌گویند که در جریان عملیات چند روز گذشته در قسمت هایی از این ولایت، در کنار تلفات سنگین طالبان مسلح، ۷۱ جنگجوی این گروه و افراد مشکوک نیز بازداشت شده اند. 

جنرال عباس توکلی فرمانده نیروهای ارتش ملی در بغلان به آریانا نیوز میگوید: که در شش روز گذشته ۸ روستا در دندشهاب الدین و ۱۷ روستا در دندغوری پلخمری و ۵ روستای دیگر در ساحه کیلگی ولسوالی دوشی از وجود طالبان تصفیه و پایگاه های اصلی آنان در دندغوری تصرف شده است.

آقای توکلی اضافه می‌کند که شب گذشته نیز در پی حملات هوایی قاری نعیم رییس کمیسیون نظامی طالبان برای بغلان با دو تن دیگر که هنوز هویت شان مشخص نشده است، کشته شده اند.

به گفته وی نیروهای افغان عصر روز گذشته یک ذخیرگاه بزرگ مهمات و پایگاه های اصلی طالبان را نیز منهدم کردند و عملیات آنان برای پاکسازی کامل دندغوری، دند شهاب الدین و کیله‌گی ولایت بغلان از وجود طالبان، همچنان ادامه دارد.

گروه طالبان تا هنوز در مورد این گزارش چیزی نگفته است.

با این حال طالبان مسلح نیز ادعا کرده اند که در یک انفجار در روستای عیسا خیل دندغوری، شمار زیاد از سربازان امریکایی و نیروهای ارتش ملی را کشته اند که این خبر از سوی فرماندهان ارتش و پولیس بغلان، رد شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان با حساب سه بر صفر مغلوب قرغزستان شد

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020)تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان، الیوم جمعه، …