ادامه عملیات تصفیوی در بغلان، تخار و قندز؛ ۳۴ طالب مسلح کشته شدند

(Last Updated On: اکتبر 19, 2019)

نیروهای افغان در ادامه عملیات پامیر ۳۰۶ در ولایت بغلان ۱۶ روستا در دند غوری، دند شهاب الدین کیله‌گی این ولایت را از وجود طالبان مسلح پاک سازی کرده اند.
 

جنرال عباس توکلی فرمانده نیروهای ارتش ملی در بغلان، به آریانا نیوز میگوید که در ۴۸ ساعت گذشته دست کم ۲۱ طالب مسلح در این ولایت کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده اند.

وی می‌افزاید که این عملیات همچنان ادامه دارد و نیروهای افغان در حال پیشروی به سوی روستاهای «احمدزی ای» و «جوی نو» دند غوری اند.

در همین حال در نتیجه عملیات تصفیوی نیروهای ارتش و امنیتی کشور در ولایت ها قندز و تخار دست کم ۱۳ جنگجوی طالبان کشته شدند.

قول اردوی ۲۱۷ پامیر در خبرنامه ای میگوید که در ادامه عملیات مشترک تصفیوی نیروهای امنیتی، روستای «ملا قلی» ولسوالی «دشت ارچی» قندز از وجود طالبان پاکسازی شده است.

در خبرنامه آمده است که در این رویداد شش طالب مسلح کشته و سه تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

بر اساس خبرنامه، نیروهای افغان پنج شهروند پاکستانی به شمول یک زن و دو کودک را بازداشت کرده اند و یک ذخیرگاه مهمات، پنج عراده موتر رنجر، دو عراده موتر هایلکس گروه طالبان نیز به دست این نیروها افتاده است.

همچنان، نیروهای افغان بازار «عمری» و روستای «ارپلی» ولسوالی درقدر ولایت تخار را از کنترول طالبان آزاده کرده اند و تا هنوز ۷ جنگجوی طالبان به شمول یک سرگروه آنان به نام «عصمت الله حبیب زاده» کشته شده اند.

از سوی هم طالبان مسلح در خبرنامه گفته اند که آنان حملات پسین حکومت را در پلخمری عقب زده اند و به نیروهای پولیس بغلان نیز تلفات بیشتری وارد کرده اند. اما این گروه در مورد رویدادهای تخار و قندز تا هنوز چیزی نگفته است.

همچنان طالبان ادعا کرده است که ۴۵ سرباز افغان به این گروه تسلیم شده اند؛ ادعای که تا هنوز مقام های امنیتی کشور در مورد آن اظهار نظری نکرده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا تایید کرد که یک هواپیمای نظامی اش در غزنی سقوط کرده است

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)ارتش امریکا تایید کرده است که یک هواپیمای نظامی اش در …