خبرهای تازه

ادامه اعتراضات گسترده ایران؛ بیش از ۱۰ کشته و صدها تن بازداشت شده اند

(Last Updated On: ژانویه 2, 2018)

رسانه های دولتی ایران خبر داده اند که در اعتراضات گسترده مردم در سراسر این کشور تا کنون ۱۳ تن کشته شده و صدها تن دیگر بازداشت شده اند.

این اعتراضات در پیوند به بلند رفتن قیمت ها و وجود فساد در دولت، حدود پنج روز پیش، از ولایت مشهد این کشور آغاز و دامنه های آن تا کنون در بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر ایران گسترش یافته است.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که علی اصغر ناصربخت، معاون والی تهران، گفته است: “۲۰۰ نفر روز شنبهُ ۱۵۰ نفر روز یک شنبه و حدود ۱۰۰ تن دیگر روز دو شنبه، بازداشت شده اند”.

براساس گزارش رویترز، صدها معترض دیگر در دیگر شهرهای این کشور بازداشت شده اند.

معاون والی تهران هم چنان اظهار داشته که وضعیت در تهران تحت کنترول قرار دارد و پولیس تا هنوز از نیروهای ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این کشور درخواست کمک نکرده است.

این اعتراضات پس از اعتراضات گسترده سال ۲۰۰۹ در پیوند به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری به نفع احمدی نژاد، بی سابقه است و براساس برخی گزارش ها اعتراض کنندگان حتی بر علیه نظام ولایت فیقه و آیت الله خامنه ای، رهبر قدرتمند این کشور، شعار میدهند.

در ویدیوهای که از طریق کاربران شبکه های اجتماعی نشر شده اند، دیده میشود که این اعتراضات در موارد زیادی به خشونت گراییده و اعتراض کنندگان با نیروهای دولتی درگیر میشوند.

رسانه های ایرانی از کشته شدن یک نیروی امنیتی به دست معترضان نیز خبر داده است.

تلویزیون دولتی ایران گزارش داده است که شماری از معترضان مسلح کوشش کرده اند تا پاسگاه های پولیس و نظامی را تسخیر کنند اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه شده اند.

گفته شده که در شهر غربی تویسرکن، در جنوب غرب تهران، شش تن و در شهر شاهین شهر حنوب تهران سه تن کشته شده اند اما محل کشته شدن شخص دهم مشخص نشده است.

هدایت الله خادمی، یک نماینده شهر ایزه، دیروز، دوشنبه گفته بود که دو تن در این شهر یک شنب شب جان داده اند اما مسئولین سپس انگیزه یک مورد آن را دعوای شخصی اعلام کردند.

خبرگزاری مهر، ناوقت دیروز گزارش داد  که یک مهاجم مسلح با حمله به نیروهای پولیس در شهر نجف آباد یک نیروی پولیس را کشته و سه تن دیگر را زخمی کرده  است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …