اداره ولایت و دیگر دفاتر دولتی در تخار مسدود می‌باشند

(Last Updated On: ژانویه 13, 2019)

از چهارده روز بدینسو اداره‌ ولایت و برخی دفاتر دولتی دیگر به دلیل بر پا نمودن چادر تحسن از سوی معترضین در ولایت تخار بروی مراجعین بسته می‌باشد.

باشندگان تخار از دوام بسته بودن راه و اعتراض‌های کاندیدان انتقاد می‌کنند و خواهان باز شدن اداره‌های  حکومتی وجاده ولایت اند. آنان تاکید می‌ورزند که این وضعیت بالای کارهای روزمره مردم تاثیر زیان بار داشته است.

عبدالحی، یک تن باشنده تخار درین مورد می‌گوید:”کسانیکه اینجا کار می‌کنند روزانه در حدود دوهزار و سه هزار افغانی  زیان میکنند، چون جاده اصلی ولایت بسته است.”

 اما هواداران نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان این ولایت که خواست های شان برکناری مسوولان هردو کمیسیون وجدا سازی آرای غیر بایومتریک شده از آرای بایومتریک شده می‌باشد، هشدار می‌دهند تا زمانیکه خواست‌های‌ شان پزیرفته نشود دست از اعتراض برنخواهند داشت.

صفی الله، یک تن هواخواه نامزد معترض مجلس نمایندگان در مورد چنین اظهار می‌دارد: ” ما اینجا درب ولایت را بسته کرده ایم تا به خواسته های ما جواب مثبت ارایه نشود ما به اعتراضات خود ادامه میدهیم.”

این در حالیست که قرار بود روز یک شنبه با پادر میانی مقامات محلی وبزرگان تخار چادر تحسن برداشته شود ونیز ادارات حکومتی وجاده ولایت باز شود اما مقامات می‌گویند، نشست به بن بست کشیده شد وپذیرفتن خواست های کاندیدان معترض از توان آنان بالا است. آنان تاکیید دارند که  خواسته های معترضان را به  حکومت مرکزی انتقال داده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

واژگون شدن بس به دریا در بغلان ۶۰ کشته و زخمی برجا گذاشت

(Last Updated On: نوامبر 18, 2019) واژگون شدن یک عراده بس نوع ۴۰۴ به دریا، …