اداره نورم و ستندرد: حکومت باید مسئولیت های تعیین کیفیت را به ما بدهد

(Last Updated On: آگوست 3, 2016)

standardوجود اداره های موازی در وزارت خانه ها و ریاست های عمومی برای تعین کیفیت مواد مصرفی اداره نورم واستندرد را نگران ساخته است .

مسئولان این اداره می گویند تا زمانی که صلاحیت های لازم به اداره نورم و استندرد افغانستان برای تعین کیفیت مواد مصرفی داده نشود این اداره در کار های اش موفق نخواهد شد.

نقیب الله فایق رییس اداره  نورم و استندرد می گوید: “صلاحیت های ما زیاد محدود است، اما مسوولیت های ما زیاد، وزارت های که در کار شان کندی به وجود میاید آنگه مشکل متوجه ما می شود، حکومت باید تمام مسوولیت های تعین کیفیت را بدوش ما بدهد”.

اداره نورم و استندرد همچنان سروی را راه اندازی کرده است که نشان میدهد تیل دیزل از لحاظ وجود سلفر و سرب پاک بوده و تیل پطرول هنوز هم با یک در صدی کم با سرب و سلفر ملوث می باشد.

در همین حال ولید تمیم رییس مواد نفتی و گاز مایع راه اندازی این سروی را مثبت ارزیابی کرده می گوید: برای تعین کیفیت مواد نفتی نیاز به کار های جدی تر است.

ولید تمیم رییس مواد نفتی و گاز مایع کشور می گوید: “افغانستان هر سال سه میلیون متریک تن مواد نفتی وارد می کند و باید در زمینه واردات نفت برای حفاظت از محیط ، نفت اصلاح شده وارد شود”.

پیش از این مسوولان اداره حفاظت از محیط زیست گفته بودند که بزرگترین عامل آلوده گی هوای کابل و شهر های بزرگ افغانستان، دود وسایط نقلیه ای است که تیل بی کیفیت ملوث با سرب و سلفر مصرف می کنند.

گشت و گزار وسایط نقلیه کهنه نیز یکی دیگر از عوامل آلوده گی هوای کشور گفته شده است.  

About Ariana News

Avatar

Check Also

«عمل‌کرد غیرقانونی کمیسیون انتخابات کشور را به بحران خواهد برد»

(Last Updated On: نوامبر 18, 2019) اگر کمیسیون مستقل انتخابات، بربنیاد قانون عمل نکند و …