خبرهای تازه

اداره انکشافی ملل متحد به محو فساد در پروژه‌های توسعه‌یی افغانستان تأکید می‌ورزد

(Last Updated On: جولای 17, 2019)

عبدالله الدارداری، نماینده برنامه‌های توسعه ای ملل متحد (یو ان دی پی) در افغانستان می‌گوید، این سازمان در تلاش است تا اقتصاد جنگ افغانستان را به یک اقتصاد صلح متحول سازد.

آقای دارداری، در یک گفت‌وگوی ویژه  با آریانا نیوزهمچنان تأکید می‌‎ورزد که تقویه روابط بازرگانی افغانستان با همسایه‌های اش روند صلح افغانستان را نیز کمک خواهد کرد.

آقای الدارداری، می‌گوید: “در حال حاضر ما ۲۷ پروژه داریم در بخش حمایت از مبارزه بر ضد فساد، امنیت، و دسترسی به عدالت تمام افغان ها به ویژه خانم های افغان.  این یک طرح جدیدی است که ما روی آن در حال حاضر کار می کنیم. ما برنامه‌های در بخش انکشاف زراعت و مالداری داریم که تولیدات زراعتی بدیل مواد مخدر شود.”

وی همچنان از مبارزه جدی این سازمان برای جلوگیری فساد در پروژه‌های توسعه‌یی خبر می‌دهد. آقای دارداری می‌گوید، شماری از متخصصان حوزه اقتصادی را در هم‌آهنگی با سازمان‌های حکومتی افغانستان، در اخیر ماه جاری میلادی از شماری کشورها دعوت کرده تا روی تحول در انکشاف برنامه‌های توسعه پایدار برای پنچ روز بحث و گفت‌وگو کنند.

آقای الدارداری، می‌افزاید: “برای ما “یو ان دی پی” فساد به پایین ترین سطح ان هم قابل قبول نیست من فکر می‌کنم اگر می‌خواهیم که موفق شویم یا افغانستان موفق شود یکی از کلیدی ترین راه برای موفق شدن مسئله فساد است، بدون آن اعتماد وجود نخواهد داشت و بدون اعتماد هیچ پیشرفت وجود ندارد.”

هر چند، برنامه انکشافی ملل متحد، از ۵۰ سال به این سو روی برنامه‌های انکشافی و اهداف توسعه پایدار در افغانستان فعالیت می‌کند، اما دیده می‌شود که هنوز هم نیاز جدی مالی برای برنامه‌های انکشافی در افغانستان احساس می‌شود.

گزارشگر: روهید اندیشمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

استقبال ناتو از آغاز دوباره گفتگو های صلح میان امریکا و طالبان

(Last Updated On: دسامبر 5, 2019)  ینس ستولتنبرگ، دبیر کل ناتو در دومین روزنشست سران …