خبرهای تازه

اختراع نرم افزار جدید برای کاهش مرگ و میر مادران

(Last Updated On: دسامبر 25, 2016)

captureتمیم عیسی زاده، یکی از تکنالوژست های افغان میگوید که وی نرم افزاری بنام “طفل من” ساخته است که مطابق نیازهای سازمان ملل و یونیسف در کاهش و وقایه از مرگ و میر مادران اثر گذار است.

او میگوید، این نرم افزار تیلفون پرسش های مادران را پاسخ میدهد و تمام نیازهای درمانی مادر و کودک را مدیریت کرده و با پیام های تصویری و صوتی منظم آنرا به مادران میرساند.

تمیم عیسی زاده که باشندۀ بغلان و محصل سال چهارم دانشکدۀ کمیوتر ساینس دانشگاه بلخ است میگوید، اولین نرم افزاری را بنام “طفل من” طراحی کرده است که مطابق خواسته های سازمان ملل و یونیسف در کاهش و وقایه از مرگ و میر مادران اثر گذار است.

وی گفته است: “در صورت استفاده، این اولین نرم افزاری خواهد بود که بنا بر نیازهای اطفال و مادران ساخته شده است.”

آقای عیسی زاده تاکید بر کاربرد این نرم افزار دارد و میگوید، تمام نیازهای درمانی یک مادر و طفل آن در مراحل قبل از ولادت، ولادت و بعد از ولادت در نرم افزار “طفل من” طراحی شده است.

“تمام پلان های یک فامیل در این نرم افزار وجود دارند و مادران میتوانند از تجربه های یکدیگر استفاده کنند.”

تمیم عیسی زاده قبل از این در رقابت های جهانی گیست نتورک که میان ۱۶۵ کشور دنیا با بیش از ۱۲۰۰ طرح در آمریکا برگذار شده بود، شرکت کرد و نرم افزار وی که برای سیستم معارف و دانش آموز طراحی شده بود در ۳۰ بهترین مرحله نهایی انتخاب شد و سپس مقام دوم را در سطح جهان به نام افغانستان بدست آورد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ و سپیدار دو هیات گفتگو کننده جداگانه تشکیل می‌دهند

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)یک منبع از ریاست اجرایی کشور می‌گوید که هیات مذاکره …