خبرهای تازه

احمد ضیاء مسعود: اشرف غنی با مهارت خاص بیش از ۵۰ درصد خاک افغانستان را به طالبان سپرد

(Last Updated On: آوریل 29, 2017)

vlcsnap-2017-04-28-17h49m21s111

به روز جمعه که مصادف با هشت ثور یا یاد بود از پیروزی مجاهدین در برابر قشون سرخ شوروی بود؛ ناگفته های احمد ضیا مسعود در بین هواداران دو آتشه با شعار های مرگ به رییس جمهوری همراهی شد.

احمد ضیا مسعود نماینده ویژه پیشین رییس جمهور در امور حکومتداری خوب اتهامات جدی را متوجه رئیس جمهور ساخته گفت که اشرف غنی 50 درصد خاک افغانستان را به طالبان سپرده و مصروفیت روزمره گی وی، ناامن سازی ولایت های شمال افغانستان است.

“تطبیق پروژه ناامن سازی شمال و گسترش ناامنی به شمال و شمال شرق از مصروفیت های روزمره غنی را تشکیل می دهد، اشرف غنی با مهارت خاص توانست بیش از50 درصد خاک افغانستان را به طالبان بسپارد. اشرف غنی طالبان را یک جریان سیاسی معرفی کرد و نفوذی های آنان را در ساختار نظامی و ملکی جابجا ساخته است.”

احمد ضیا مسعود که با رئیس جمهور دو نیم سال در یک سفره غذا خوردند، امروز رئیس جمهور را انتصابی، شخص روانی و مریض می خواند و افراد دور پیش او را مزدور، خود فروخته و دزد خطاب می کند.

احمد ضیا مسعود افزود: “ماهیت حکومت اشرف غنی به مانند حکومت دیکتاتوری حفیط الله امین است. به قانون عرف و سنت و میثاق های ملی و جهانی آشنایی ندارد و پابند هم نیست. غنی با شعار این که ایالات متحده با من است روزانه صد ها سرباز وطن را به دلیل ضعیف ساختن صفوف نیروهای امنیتی به شهادت می رساند.”

این چهره سیاسی، حکومت را اجرا کننده پروژه داعش در افغانستان و زمینه ساز تقابل امریکا و روسیه در کشور می داند.

وی علاوه نمود: “افغانستان را محل تقابل کشور های منطقه و جهان گردانید. تطبیق پروژه های خطرناک، مجال دادن به فعالیت های داعش و سقوط سازمان یافته برخی ولایت ها و ولسوالی ها وظیفه حکومت اشرف غنی است.”

احمد ضیا مسعود ازینکه در انتخابات جنجالی گذشته با تکت انتخاباتی رئیس جمهور پیوسته بود از مردم پوزش خواست.

“امروز در حضور همه شما از شما معذرت میخواهم و امروز اعلام می دارم که این حکومت مشروع نبوده و نیست.”

آقای مسعود می گوید، برنامه هایش برای آینده را این چنین تعریف کرد: “بسیج عمومی برای وادار ساختن رییس جمهور به استعفا، رفتن به سوی حکومت عبوری و مساعد ساختن انتقال حکومت به حکومت بعدی.”

در کنار این همه، احمد ضیا مسعود از طرح ترور فزیکی جنرال دوستم از سوی حکومت نیز سخن میزند و جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور و حزب کنگره ملی افغانستان نیز با آقای مسعود همسو شده اند.

لطیف پدرام رهبر حزب کنگره ملی افغانستان گفت: “ما به عنوان مسلمان اشرف غنی را به حیث رییس جمهور و رولا غنی را به حیث بانوی نخست نمی شناسیم الی اینکه به مسلمانی خود شک داشته باشیم.”

بشیر احمد ته ینج سخنگوی جنبش ملی که در این محفل سخن میزد علاوه نمود: “بی آنکه قصد حذف افراد را داشته باشیم باید به مبارزات خود ادامه دهیم تا به صلح سراسری برسیم.”

اما ریاست جمهوری از سیاسیون کشور می خواهد که باید اظهارات شان مسوولان باشد.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رییس جمهور گفت: “سیاسیون کشور باید دراظهارات شان مسوولانه عمل کنند، بخش زیادی از اراضی تحت کنترول نیروهای دولتی است.”

از دید آقای مسعود حکومت در آستانه سقوط است که خود زمینه این سقوط را به طالبان مساعد کرده است.

به گفته آقای مسعود جز یک حلقه ی در ارگ دیگر نه عبدالله عبدالله نه جنرال دوستم و نه هم کس دیگر در حکومت صلاحیت دارد.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که احمد ضیا مسعود در انتخابات پیشین از اشرف غنی پشتیبانی کرد اما چندی پیش به امضای آقای غنی از سمت اش به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب برکنار شد.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Check Also

افتتاح دور هفدهم شورای ملی تا پایان هفته روان

(Last Updated On: آوریل 23, 2019) قرار است رئیس جمهور غنی، تا پایان هفته روان، …