احدی: اشرف غنی از پول حکومت کمپاین انتخاباتی می‌کند

(Last Updated On: مارس 26, 2019)

انورالحق احدی، رییس جبهه ملی نوین افغانستان می گوید: رییس جمهور غنی از یک سال بدینسو از پول حکومت کمپاین انتخاباتی می کند.

بگفته آقای احدی، سفر های رییس جمهور غنی به ولایت ها از بهر پیکار های انتخاباتی است و مصرف این پیکار ها از طرف وزارت مالیه پرداخت می شود.

آقای احدی در یک گفتگوی ویژه به آریانانیوز می گوید: “رییس جمهور بیشتر از یک سال است که کمپاین می کند و متاسفانه کمپاین را به پول حکومت می کند که غیر مشروع است. از پول وزارت مالیه استفاده می کند.”

ارگ با رد این ادعا می گوید: زمان مبارزات انتخاباتی هنوز آغاز نشده و سفر های رییس جمهور کمپاینی نه بل سفر های کاری است و مصرف آن مربوط به حکومت می شود.

در این گفتگو، آقای احدی پس از یکجا شدن طالبان با حکومت هم نسبت به برقراری صلح پایدار در افغانستان چندان امیدوار به نظر نمی رسد.

او می گوید: “گفته نمی توانم که پس از توافق با طالبان تمام اختلافات حل می شود و جنگ کاملاً از بین می رود. گروپ های خارج از چوکات طالبان وجود دارند.”

برعلاوه، رییس جبهه ملی نوین افغانستان چندین بار رییس جمهور را انتقاد می کند. وی مدعی است که آقای غنی الفبای اقتصاد را هم نمی داند و فهم رییس جمهور در این حوزه را قابل خندیدن می داند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

حکومت از فزون پول در کود ۹۱ سلب صلاحیت شد – مجلس نمایندگان

(Last Updated On: ژانویه 21, 2020)صلاحیت حکومت  برای افزودن پول در کود ۹۱ از سوی …