اتهام‌های بهره‌گیری جنسی در ارگ؛ دادستانی کل خواستار مستندسازی شد

(Last Updated On: جولای 19, 2019)

دادستانی کل، هشدار می‌دهد که اگر افراد اتهام‌های بهره‌گیری جنسی در حکومت را مستند نسازند، زیر پی‌گرد قرار خواهند گرفت.

این نهاد می‌گوید که به شمول حبیب الله احمدزی، هیچ کسی دیگر تاحال در پیوند به این اتهام‌ها مدرک ارایه نکرده است.

جمشید رسولی، سخنگوی این اداره می‌گوید: “در صورتی‌که اسناد شواهد و مدارک وجود نداشته باشد، و ادعای خلاف واقعیت و حقیقت صورت گرفته باشد، بازهم قانون افغانستان پیش‌بینی‌های خود را دارد و سارنوالی خود را مکلف به تطبیق قانون بالای همه می‌داند.”

درهمین حال، شماری از فعالان حقوق زن می‌گویند که شماری از خانواده‌ها پس از اتهام‌های بهره‌گیری جنسی در اداره‌های حکومتی مانع رفتن بانوان شان به این اداره‌ها شده اند.

باگذشت هر روز به شمار افرادی افزده می‌شود که ادعا دارند در اداره‌های حکومتی از آنان بهره‌گیری‌های جنسی شده است.

لطیفه سلطانی، یک فعال حقوق زن اظهار می‌دارد: “این ادعاها به صورت بی‌طرفانه باید بررسی شود، و کسانی‌که مصئونیت زنان را به خطر انداختن و تقاضای نامشروع داشته اند به پنجه قانون سپرده شوند، تا دوباره میان مردم و دولت اعتماد به میان آید.”

اخیرا موجی از اتهام‌ها در مورد آزار و اذیت جنسی در بالاترین سطح حکومت یعنی ارگ به راه افتاده است. حکومت بارها این اتهام‌ها را رد کرده و آن‌را سیاسی خوانده است. اما، یافته‌های شماری از رسانه‌ها بر بهره‌گیری‌های جنسی از زنان در حکومت مهر تایید گذاشته است.

گذشته از این بسیاری‌ها باور دارند که اگر حکومت نتواند با افرادی که این ادعا را کرده اند مسئله را سیاه و سفید کند، تیغ طالبان در برابر حکومت نیز تیزتر خواهد شد.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته و زخمی شدن ۸ عضو یک خانواده در نتیجه حملات هوایی – بغلان

(Last Updated On: آوریل 4, 2020)روز گذشته بر اثر حملات هوائی دو عضو یک خانواده …