اتمر: حکومت رقبای سیاسی اش را از ادارات دولتی تصفیه میکند

(Last Updated On: فوریه 18, 2019)

تیم انتخاباتی صلح و اعتدال حکومت را به تصفیه ادارات دولتی به گونه غیر قانونی متهم می‌کند.

حنیف اتمر میگوید که در پی این تصفیه ها تنها از تیم انتخاباتی وی تا اکنون ۱۲ تن به شمول محمد محقق برکنار و یا مجبور به استعفا شده اند.

حنیف اتمر نامزد انتخابات ریاست جمهوری از تیم صلح و اعتدال ارگ ریاست جمهوری را متهم میکند که با حرکت های غیرقانونی در پی حذف چهره های تیم  وی  از بدنه  حکومت است.

محمد حنیف اتمر نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری میگوید: “در ادارت دولتی تصفیه غیر قانونی از سوی حکومت آغاز شده است و ۱۲ تن از تیم ما یا برکنار و یا هم مجبور به استعفا شده اند. استفاده قوه قهریه و استفاده از آن علیه رقبای سیاسی که پس از دستگیری قیصاری حکومت وعده داده بود که دیگر استفاده نمی کند، شده است.”

این مشاور پیشین امنیت ملی تصمیم رییس جمهور مبنی به برکنار رییسان و اعضای کمیسیون های انتخاباتی را عجولانه خوانده و علاوه میکند که در این مورد با نامزدان انتخاباتی و سیاسیون هیچ مشوره ای صورت نگرفته است.

آقای اتمر می‌افزاید: “تصمیم حکومت در مورد برکناری رییسان و اعضای کمیسیون های انتخاباتی عجولانه بود در این  مورد با هیچ کسی مشوره صورت نگرفته است و این تصمیم می تواند نتایج انتخابات مجلس نمایندگان را هم بر هم زند.”

در همین حال آقای اتمر در مورد جرگه مشورتی صلح پیشنهاد شده از سوی رییس جمهور نیز پیش شرط و هشداری دارد.

حنیف اتمر نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید: “از جرگه واقعی و مردمی با تمام توان حمایت می کنیم و اگر این جرگه برای تضعیف صلح و کمپاین های انتخاباتی باشد اجازه نمی دهیم.”

در همین حال، ارگ ریاست جمهوری این اظهارات آقای اتمر را هراس از تطبیق قانون و اصلاحات دانسته و تاکید می‌ورزد که مردم دیگر فریب سخنان عصبانی و احساساتی را نخواهد خورد.

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری میگوید: “فکر می کنیم مردم دیگر با سخن های عصبانی و احساساتی فریب نخواهند خورد و این ترس از تطبیق قانون و اصلاحات است.”

به تازگی جریان های سیاسی حضور امرالله صالح در نشست های مهم بیرونی و داخلی با رییس جمهور را غیر قانونی و پیکاری برای انتخابات پیشرو می داند در حالیکه که ارگ می گوید امرالله صالح عضویت بورد مشورتی صلح را دارد.

About Ariana News

Check Also

وزارت دفاع ملی: عملیات “الفتح” طالبان شکست خورده است

(Last Updated On: می 25, 2019) عملیات “الفتح” طالبان با شکست مواجه شده و هیچ …