خبرهای تازه

اتمر: تصمیم ارگ سبب شد تا نیروهای امنیتی در بلخ در برابر هم تیراندازی کنند

(Last Updated On: مارس 14, 2019)

در پی درگیری مسلحانه امروز در ولایت بلخ محمد حنیف اتمر، رییس تیم انتخاباتی صلح و اعتدال می گوید، تصمیم ارگ ریاست جمهوری سبب شد تا نیروهای امنیتی در برابر هم سلاح بکشند.

تنش های جدی در پی تصمیم حکومت مبنی به برکناری اکرام سامع فرمانده پیشین پولیس بلخ و معرفی عبدالرقیب مبارز به این سمت بالا گرفت.

پس از یک درگیری دومدار فرمانده جدید پولیس بلخ توانست وارد فرماندهی این ولایت شود، در کابل حنیف اتمر رییس تیم صلح و اعتدال ظاهرن به پیشتبانی از عطا محمد نور رییس اجرایی جمعیت در برابر دوربین رسانه ها از وضعیت روز پنجشنبه در شهر مزار نگرانی کرده می گوید: این تصمیم ارگ نیروها را در برابر هم قرار داده است.

آقای اتمر گفت: “جای بسیار نگرانی و تاسف است که نیرو را در برابر نیرو استفاده کرده اند نیروی که از مزار بود از مردم است  نیروی که از کابل آمد از مردم است و تقابل این مایع نگرانی است .”

باوراتمر پس از این تنش ها اینست که حکومت با این نوع اقدام ها فصل صلح را به جنگ مبدل می کند، و می گوید: جنگ این چنینی کارد دشمن را دسته خواهد کرد.

وی افزود: ” در حالیکه ما هجده سال با طالبان جنگیدم و حال زمان این است به دشمن فرصت ایجاد کنیم و باید حکومت در این مورد وضحات بدهد.”

تیم انتخاباتی صلح و اعتدال چندیست که ادعا می کند حکومت برای حذف رقیب سیاسی اش از حلقه انتخابات ریاست جمهوری هرنوع اقدام سیاسی را انجام می دهد.

پیشتر هم محمد محقق معاون دوم اتمر در تکت انتخاباتی اش حکومت را متهم به تبانی با گروه های هراس افگن کرده بود.

ارگ آن زمان خواهان وضاحت در مورد این ادعای آقای محقق از سوی وی شده بود که تاکنون در این مورد حرفی رد و بدل نشده است.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرونده آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست به دادگاه فرستاده شد

(Last Updated On: جولای 22, 2019) پرونده ادعای آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور …