اترا: شرکت‌های مخابراتی بدون رضایت مشتریان کسی را شریک خدمات خود نسازند

(Last Updated On: فوریه 20, 2019)

 شرکت‌های مخابراتی حق ندارند تا بدون رضایت مشتریان، بسته‌های مخابراتی و انترنتی را به گونه خودکار فعال سازند.

مسوولان در اداره ی تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) می‌گویند که  در یک ماه گذشته بیش از شش هزار شکایت از سوی شهروندان به خاطر پایین بودن کیفیت، افزایش بهای خدمات، فعال شدن بسته‌های خدمات مخابراتی به گونه ی خودکار و همچنان اضافه ستانی از کارت‌های مصرفی تیلفون از سوی شرکت‌های مخابراتی، ثبت این نهاد شده است.

نجیب الله عزیزی، رییس اداره ی تنطیم خدمات مخابراتی می‌گوید: “اداره اترا به تمام شرکت های مخابراتی، بر تمام شرکت های که خدمات افزون بر خدمت را اریه می‌دارند، به آنها هدایت داده شده که از این به بعد دو چیز اصلاٌ امکان ندارد، اول، بدون رضایت مشترک هیج کسی حق ندارد که کسی را شریک به برنامه خود بسازد. دوم، همچنان شرکت ها طریقه غیر مشترک شدن مردم را در برنامه شان زمانی‌که آنرا شریک می‌سازند به وضاحت بیان بدارند.”

با این حال، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از چندی به اینسو، اعتراضی را زیر نام اترا کجاست از طریق شبکه‌های مخابراتی به راه انداخته اند که این مساله سبب اقدام به این موضوع از سوی اداره تنظیم خدمات مخابراتی  شده است.

اقزون بر این، مسؤولان اداره ی اترا می گویند، به دلیل افزایش تهدیدهای امنیتی، بیش از ۴۳ ولسوالی در کشور از چند سال بدینسو، از پوشش خدمات مخابراتی محروم مانده و نیز، در بسیاری از ولسوالی های دیگر، خدمات مخابراتی به گونه ی محدود عرضه می‌شود .

آقای عزیزی می‌گوید: “با اظهار تاسف برایتان گفته میتوانم که بنا بر تهدیدات در چهل وسه ولسوالی در کشور اصلا خدمات مخابراتی وجود ندارد.”

بر بنیاد راه‌کار تازه ی اداره ی تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان، قرار است تا دو سال دیگر، هزینه ی بسته های مخابراتی در کشور تا پنجاه درصد کاهش یابد و نیز با جلب سرمایه گذاری‌های بیشتر در این بخش، درآمدهای حکومت از خدمات مخابراتی سالانه به یک میلیارد دالر افزایش خواهد یافت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …