اتحادیه حقوق دانان: دو نامزد ریاست جمهوری درنقض قانون با کمیسیون انتخابات همدست بوده است

(Last Updated On: سپتامبر 14, 2014)

  4

رییس اتحادیه حقوق دانان افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات را به نقض صریح قانون اساسی متهم کرد و گفت که نتایجی که قرار است از کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شود غیر قانونی خواهد بود.

 اعضای این اتحادیه همچنان این نهاد را به بی کفایتی در امور کاری شان متهم کرده و خواسته است تا کمیشنران این کمیسیون از وظایف شان برکنار شوند.

 عبدالغیور غیور رییس اتحادیه حقوق دانان افغانستان گفت:” نتایج بیرون آمده از کمیسیون انتخابات غیر قانونی است. یعنی غیر قانونی به این منظور که وقتی قانون اساسی افغانستان نقض شد به معنی اینست که خیانت ملی را انجام داده اند، و اینها باید برکنار شوند، و تنها راهی که برای حل این بن بست وجود دارد همین است که حکومت وحدت ملی با پایه های وسیع اساس گذاشته شود”.

 به باور این عضو اتحادیه دو نامزد ریاست جمهوری نیز در نقض قانون با کمیسیون مستقل انتخابات همدست بوده اند.

 آقای غیور همچنان گفت:” باموافقه کاندیدای محترم انتخابات به تقویق افتیده بجای اینکه نامزدان اعتراض میکردند، آنها خود به نقض قانون اساسی افغانستان موافقت کردند”.

 وی از نامزدان خواست تا پس از ایجاد حکومت وحدت ملی باید زمینه را برای برگزاری یک انتخابات شفاف و سرتاسری در افغانستان هموار سازند.

 اما نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات با رد گفته های رییس اتحادیه حقوق دانان افغانستان گفت:” این اظهار نظری که صورت گرفته دور از حقیقت است و اگر دوستان روند انتخابات را خوبتر مطالعه کرده باشند و یا هم در موردش فکر کرده باشند سوالات شان باید حل باشد”.

 این گفته ها در حال صورت میگیرد که دسته انتخاباتی تحول و تداوم پا فشاری دارد تا نتیجه بیرون شده از کمیسیون مستقل انتخابات جایگاه دو نامزد ریاست جمهوری را مشخص سازد، اما دسته انتخاباتی اصلاحات و همگرایی تاکید دارد تا جایگاه دو تیم انتخاباتی بر اساس توافقات سیاسی مشخص شود نه نتیجه بازرسی آراء.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …