اتحادیه اروپا خواستار از سرگیری گفتگوهای صلح شد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2019)

اتحادیه اروپا خواستار از سرگیری گفتگوهای صلح به رهبری و مالکیت افغان ها شده است.

فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی این اتحادیه اظهار امیدواری کرده است که مذاکرات متوقف شده میان امریکا و طالبان به زودی از سر گرفته شود تا زمینه برای گفتگوهای میان افغانان فراهم گردد.

خانم موگرینی پس از نشست وزیران این اتحادیه حمایت اتحادیه اروپا گفت: “ما با وزیران در مورد وضیعت پس از انتخابات ریاست جمهوری که همه در انتظار اعلام آن است، صحبت کردیم. اما ما بر از سرگیری گفتگوها به رهبری و مالکیت افغان ها تاکید داریم. و آرزو داریم که مذاکرات میان حکومت افغانستان و طالبان آغاز شود. آرزوی ما آغاز گفتگوهای میان طالبان و امریکا نیز است.”

از سوی هم چین از تلاش های این کشور برای زمینه سازی گفتگوهای میان افغان ها خبر داده و حمایت همه جانبه اش را ازین روند اعلام کرده است.

چینگ شونگ سخنگوی وزارت خارجه چین میگوید: “چین از سرگیری مذاکرات که به رهبری و مالکیت افغان ها باشد از هر بعد حمایت همه جانبه می کند و از اشتراک حکومت و طالبان و دیگر احزاب برای گفتگوهای سازنده نیز حمایت می کند. چین آماده است که برای زمینه سازی گفتگوهای صلح کمک کند.”

گفته می‌شود رهایی سه عضو برجسته شبکه حقانی روز گذتشته از سوی رییس جمهور از بهر زمینه سازی گفتگوهای میان افغان ها انجام شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

استقبال ناتو از آغاز دوباره گفتگو های صلح میان امریکا و طالبان

(Last Updated On: دسامبر 5, 2019)  ینس ستولتنبرگ، دبیر کل ناتو در دومین روزنشست سران …