خبرهای تازه

ابراهیمی: شماری از نهادها پروژه های انکشافی را عملی نمی توانند

(Last Updated On: سپتامبر 24, 2018)

بسیاری از نهادها بودجه یی، برای عملی کردن پروژه های انکشافی ناتوان هستند.

رییس مجلس نمایندگان با ابراز این مطلب می‌گوید که بودجه برای رسیدگی به چالش های مردم تصویب شده و این نهادها مکلف هستند تا بودجه شان را به مصرف برسانند.

مجلس نمایندگان وزیر زراعت و آبیاری و رییس بانک مرکزی را به علت عملی نشدن پروژه های انکشافی و افزایش بهای دالر در برابر پول افغانی برای پاسخگویی فراخواند.

شماری از نمایندگان مجلس می‌گویند که تمامی نهادهای حکومت مکلف اند که به چالش های موجود و خواست های مردم رسیدگی کنند.

نعیم لالی حمید زی نماینده مردم در مجلس می‌گوید: “چرا پول افغانی ارزش اش را از دست داده و چگونه میتوانیم آن را دوباره حفظ کنیم و چرا پروژه های انکشافی وزارت ها عملی نشده است.”

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان نیز تاکید می‌ورزد که نهاد های بودجه یی باید در مصرف بودجه انکشافی بیشتر تلاش کنند.

در همین حال نصیر احمد درانی وزیر زراعت و آبیاری تاکید می‌کند که با بودجه موجود در این وزارت رسیدگی به تمامی نیازمندی ها که مسوولیت این نهاد است کار دشوار خواهد بود، از این رو باید بودجه این وزارت افزایش یابد.

از جانب دیگر خلیل الله صدیق رییس بانک مرکزی در مورد افزایش بهای دالر در برابر ارز افغانی می‌گوید: “رشد اقتصادی متاسفانه بسیار پایین است. به همین علت بهای دالر افزایش یافته است و این رشد کمتر از ده در صد بوده است.”

با این حال نمایندگان مردم در مجلس تاکید می‌ورزند که مردم در وضعیت ناگوار قرار دارند. اگر حکومت به چالش های موجود رسیدگی نکند، ارایه خدمات به مردم با چالش های بیشتر مواجه خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ناروی برای میزبانی گفت‌وگوهای میان افغانی ابراز آماده‌گی می‌کند

(Last Updated On: آگوست 20, 2019)  کشور ناروی، برای میزبانی از روند گفت‎وگوهای میان افغانی …