ائتلاف های سیاسی: اظهارات کرزی در روابط با امریکا به نفع افغانستان نیست

(Last Updated On: مارس 13, 2013)

شورای همکاری احزاب و ائتلاف های سیاسی افغانستان در نشستی در کابل تنش های لفظی در روابط حامد کرزی با امریکا را به نفع افغانستان ندانسته گفتند:” احزاب سیاسی و مردم افغانستان دیدگاه رییس جمهوری افغانستان را در مورد امریکا تا زمانی که از سوی شورای ملی ثابت نشود، باور نخواهند کرد.

موجی از سخنان تنش زای حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان بر واشنگتن در چند روز گذشته توجه رسانه های ملی و بین المللی را به خود جلب کرده است.

رییس جمهور کرزی هفته گذشته  در سخنرانی هایش امریکا را به مذکرات پنهانی با مخالفان مسلح دولت افغانستان متهم کرده  و همچنان از خواست های امریکا برای دستیابی به معادن افغانستان پرده برداری کرد.

حمید الله فاروقی عضو حزب حق و عدالت در رابطه به اظهارات رییس جمهور در مقابل امریکا گفت:

انتقاد ما به اینست که این نوع برخورد ها میتواند تخریشاتی را ایجاد کند، میتواند ثبات سیاسی افغانستان، سلامت افغانستان و آروزمندی های مردم افغانستان را خصوصاً در آغاز برنامه های پروسه انتقال سیاسی و باز گشت نیروهای جامعه جهانی از افغانستان چالش های بسیار جدی را فراه راه افغانستان و مردم افغانستان قرار بدهد”.

همزمان با این اعضای شورای همکاری احزاب افغانستان از شورای ملی خواستند تا قانون انتخابات را هر چه زوتر به تصویب برسانند.

شورای همکاری احزاب و ائتلاف های افغانستان در حالی از چگونگی اظهارات رییس جمهوری افغانستان بر واشنگتن نگرانی میکند که کاخ سفید گفته است” اظهارات رییس جمهور کرزی در سیاست امریکا در برابر افغانستان تغییر نخواهد آورد”.

About Ariana News

Avatar

Check Also

در دو انفجار در خوست ۹ تن کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: آگوست 22, 2019) در دو انفجار در ولایت خوست، پس از چاشت …