خبرهای تازه

ائتلاف علی عسکر لعلی با کرام الدین کریم قبل از انتخابات فدراسیون ملی فوتبال

(Last Updated On: ژانویه 18, 2017)

16174960_1273001672767361_2115518963210975274_nعلی عسکر لعلی، کمک مربی پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان و یکی از کاندیدان احتمالی ریاست فدراسیون فوتبال، صبح امروز طی نشست مطبوعاتی در مقر این فدراسیون، ائتلاف خود را با رییس کنونی این نهاد اعلام کرد.

لعلی دلیل این ائتلافش را مصلحتهای موجود در فوتبال کشور و قبول کردن پیشنهاداتش از سوی ریاست فعلی این فدراسیون عنوان کرده است.

هجدهم سنبلۀ سال روان هجری خورشیدی بود که علی عسکر لعلی به آریانانیوز از قطع همکاری با فدراسیون ملی فوتبال سخن گفت و دلیل این تصمیمش را مشکلات ساختاری در این ریاست دانست.

وی در آن وقت می گفت: “برنامه های فدراسیون سیستم محوری و برنامه محوری نیست، بلکه فرد محوری است.”

اما امروز معادلات کارزاری انتخاباتی فدراسیون فوتبال دگرگون شد و علی عسکر لعلی رسما از ائتلافش با فدراسیون ملی فوتبال خبر داد.

وی دو دلیل را عامل یکجا شدن دوبارۀ خویش با هیئت رهبری فعلی فدراسیون فوتبال دانست.

ابتدا مصلحتهای آیندۀ فوتبال افغانستان که با پذیرفته شدن پیشنهادات اصلاحاتی اش که از سوی فدراسیون ملی فوتبال پذیرفته شده است و دلیل دیگرش را شرایط حساس تیم ملی فوتبال افغانستان برای حضور در مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا و در نهایت راه یابی به دور نهایی این رقابتها برای اولین بار در تاریخ فوتبال افغانستان.

گفته میشود، فدراسیون ملی فوتبال سرپرستی تیم ملی فوتبال افغانستان را به دوش علی عسکر لعلی قرار داده است و وی از این پس نقش سرپرست تیم ملی فوتبال افغانستان را بر عهده خواهد داشت.

از سوی دیگر کرام الدین کریم، رییس کنونی فدراسیون ملی فوتبال از یکجا شدن مجدد علی عسکر لعلی با هیئت رهبری فعلی استقبال کرد و وعدۀ تغییرات گسترده در بدنۀ فوتبال افغانستان را به جامعۀ علاقمندان این رشتۀ پر طرفدار کشور داد.

این ائتلاف در حالی رخ داده است، که چندی قبل نمایندگان فوتبال ۲۲ ولایت کشور خواهان برگزاری انتخابات فدراسیون ملی فوتبال شدند.

گزارشگر: مرتضی دانش

About Ariana News

Check Also

ملا برادر در نشست قطر اشتراک نمی‌کند

(Last Updated On: فوریه 22, 2019)  طالبان گفته اند که در نشست میان نمایندگان این …