خبرهای تازه

آیسا: با ایجاد پارک صنعتی کمری برای هزارها تن زمینه کار مساعد می شود

(Last Updated On: آگوست 20, 2013)

اداره حمایت از سرمایه گذاری افغانستان (آیسا) می گوید سرمایه داران داخلی و خارجی  خواستار سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دالر در پارک صنعتی کمری اند.

اما مسوولان در این اداره می گویند، سه هزار جریب زمینی که قرار بود از سوی اداره اراضی افغانستان برای ایجاد پارک صنعتی کمری به اداره آیسا سپرده شود تابحال از سوی این نهاد در اختیار این اداره قرار داده نشده است.

به گفته ی وفی الله افتخار رییس اداره حمایت از سرمایه گذاری (آیسا) درافغانستان؛ با توزیع پارک صنعتی جدید کمری در کابل در کمترین زمان در این پارک میلیون ها دالر سرمایه گذاری خواهد شد که برای هزارها تن زمینه کار مساعد می شود.

چندی پیش حکومت افغانستان تصمیم گرفت که پس از این صدور ویزه برای اتباع خارجی را که خواهان کار کردن در افغانستان اند، در پایتخت اجرا کند.

این تصمیم با واکنش برخی از سرمایه داران که مشغول فعالیت های اقتصادی در ولایت های مختلف بودند، روبرو شد.

اکنون بار دیگر اداره حمایت از سرمایه گذاری می گوید این مشکل حل شده و کارمندان خارجی می توانند در هر ولایت که کار می کنند، ویزه ی درازمدت بدست آورند.

گفته میشود که مسوولان اداره اراضی افغانستان در رابطه به  اماده به مصاحبه نشده و از ابراز نظر خوداری نموده اند.

گفتنیست که اداره حمایت از سرمایه گذاری(آیسا) تا 15 روز دیگر نخستین نمایشگاه تولیدات داخلی را در شهر کندهار برای حمایت از تولیدات داخلی و حل مشکلات سرمایه داران دراین زون برگزار خواهد کرد.

About Ariana News

Check Also

کاهش بی‌پیشنه پول افغانی در برابر دالر

(Last Updated On: آوریل 9, 2019) بهای دالر در برابر پول افغانی افزایش یافته و …