آیساف: برای انتقال امنیت ولایت میدان وردک به نیرو های افغان تلاش های جدی روی دست است

(Last Updated On: مارس 11, 2013)

با آنکه از فرمان حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان در مورد خروج نیرو های ویژه امریکایی از ولایت میدان وردک حدود پانزده روز میگذرد، اما تا اکنون این فرمان عملی نشده و نیرو های ویژه امریکایی در ولایت میدان وردک مستقر اند.

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان حدود پانزده روز پیش در نشست شورای امنیت ملی به وزارت دفاع وظیفه سپرد تا زمینه ی خروج نیروهای ویژه آمریکایی را در ظرف دو هفته  از ولایت میدان وردک مساعد سازد.

این تصمیم پس از ادعاهای آدم ربایی و شکنجه از سوی نیرو های ویژه امریکایی در این ولایت گرفته شد بود.

نیرو های ایساف در کابل همچنان بیان داشت که تلاش های جدی را برای تطبیق روند انتقال روی دست دارند.

گونتر کتز سخنگوی نیرو های ایساف در افغانستان گفت:” تاجاییکه ما میدانیم  ولایت میدان وردک شامل روند انتقال مسوولیت های امنیتی می شود. برنامه های روی دست اند که بتوانیم روی ایجاد یک طرح امنیتی دراز مدت که مرکب از نیرو  های  امنیتی افغان میباشد کار نماییم و انتقال امنیت ولایت وردک را  به گونه ی درست آن به نیرو های امنیتی افغان واگذار کنیم .

به باور آگاهان امور میدان وردک به دلیل نزدیکی به شهر کابل از اهمیت استراتژیک برخوردار است و مخالفان مسلح دولت در این ولایت همواره باعث ناامنی ها می شوند.

فرمان حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان در مورد خروج نیرو های ویژه امریکایی از میدان وردک در حالی عملی نشده است که رییس جمهوری افغانستان روز یک شنبه بار دیگر فرمان داد تا نیرو های خارجی و افغان از بازداشت دانشجویان از نهاد های تعلیمی و تحصیلی خوداری کنند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

در دو انفجار در خوست ۹ تن کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: آگوست 22, 2019) در دو انفجار در ولایت خوست، پس از چاشت …