آگاهان: وزارت داخله در پرداخت معاش و اعاشه پولیس ناکام است

(Last Updated On: می 23, 2018)

 شمار از آگاهان نظامی در واکنش به گفته های اخیر مراد علی مراد، معین پیشین وزارت داخله می گویند که ضعف مدیریت و ناتوانی سران نهاد های امنیتی در اکمالات  نیروهای امنیتی سبب  سقوط بخش هایی از مناطق کشور شده است.

آقای مراد روز گذشته در مراسم معرفی معین تازه وزارت داخله گفت که این وزارت در پرداخت معاش و اعاشه سربازان  پولیس ناکام و ناتوان است و نیروها در میدان های گرم جنگ جان می بازند اما در سنگر ها گرسنه اند.

این اظهارات مقام پیشین وزارت داخله باعث واکنش برخی آگاهان نظامی شده است. آنان موضوع افشا شده ی این مقام پیشین را با  توجه به کمک های میلیونی جامعه جهانی به نیرو های امنیتی نگران کننده می دانند.

جاوید کوهستانی، آگاه نظامی گفت:”باوجود کمک جامعه جهانی و حمایت مردم افغانستان از نیرو های مسلح افغانستان بنابر ضعف مدیریت و ناتوانی در نهاد های قوای افغانستان در وزارت داخله و در وزارت دفاع وسایر نهاد های امنیتی وجود دارد به وقت زمان اعاشه و اکمالات رسانیده نمی شود که این موجب سقوط پوسته ها و قرارگاه ها در افغانستان می شود.”

این آگاهان تاکید می ورزند که مقام های حکومتی دراین زمینه اختلاس گسترده کرده اند.

احمد سعیدی، آگاه نظامی بیان داشت:” در کشوریکه دزد قاتل راهزن اختلاس گر از طرف مقامات عالی رتبه حکومتی حمایت شود طبعا اعاشه و خوراکه سربازش خورده می شود.”

با این حال وزارت داخله می گوید که در کل پولیس به کم رسی اعاشه مواجه نیست.

نجیب دانش سخنگوی این  وزارت اظهار داشت:”پولیس به سطح که به او اشاره شد مواجه نیست در بعضی ساحات جنگی گاهی کم رسی ها می شود اما در او سطح نیست که پولیس مطلق گرسنه بماند.”

پیش از این نیز گزارش هایی در مورد کمی رسی جنگ ابزار، معاش و اعاشه نیروهای امنیتی به ویژه  سربازان پولیس نشرگردید. تاحدی که این کم رسی ها در برخی مناطق باعث سقوط آن مناطق به دست مخالفان مسلح دولت نیز  شد.

گزارشگر: دیانا صمدی

About Ariana News

Check Also

دیوید هیل: امریکا رابطه اش با حمدالله محب را قطع میکند

(Last Updated On: مارس 19, 2019) یک مقام ارشد امریکای در یک تماس تلفنی با …