خبرهای تازه

آگاهان: طرح شهرداری کابل برای چهاراه‌های شهر ناکام است

(Last Updated On: ژوئن 23, 2019)

شهرداری کابل، برای تغییر هندسی چهارراهها، سه‌صد و سی میلیون افغانی را ویژه کرده است.

مسئولان در این نهاد، می‌گویند که از نزدیک به پنج ماه روی این پروژه کار جریان دارد و هدف آن کاهش در ازدحام ترافیک در پایتخت می‌باشد.

نرگس مهمند، سخن‌گوی شهرداری کابل می‌گوید: “تقریباٌ سه صد و سی میلیون از عاید خود شهرداری کابل در این روند مصرف می‌شود.”

اما آگاهان اقتصادی می‌گویند که این برنامه شهرداری کابل ناکام است و هزینه اختصاص یافته به این برنامه با کاری که انجام شده، تفاوت زیادی دارد.

از سویی هم، این آگاهان از شهرداری کابل انتقاد می‌کنند وتأکید می‌ورزند که هزینه اختصاص یافته به این پروژه خیلی بالاتر از هزینه مصرفی آن است. آنان از احتمال فساد در این پروژه ابراز نگرانی می‌کنند.

سلیم طوفان، یک تن آگاه امور اقتصادی در این مورد اظهار می‌دارد: “ادعایی در این مورد و این طرح وجود دارد که گویا این طرح کامیاب نبوده و ناکام است، ای کاش شهرداری کابل، سرمایه گذاری خود را، بالای پروژه‌هایی‌که اولویت دارند به مصرف می‌رساند.”

همچنان، شماری از راننده‌ها در شهر هم از پروژه شهرداری کابل شاکی اند، آنان می‌گویند که از یک طرف پروژه از سوی شهرداری عملی می‌شود؛ اما در سوی دیگر دوباره تخریب می‌گردد.

موسی، یک راننده تاکسی در شهر می‌گوید: “چهاراهی را تغییر شکل دادند، مگر فکر نکنم این قدر پولی را که آنها میگویند در این راستا به مصرف رسانیده باشند.”

این در حالی است که شهرداری کابل تاکنون نتوانسته از ازدحام ترافیک و بی‌نظمی در پایتخت بکاهد، بی‌نظمی ای که عامل آن شهروندان گفته می‌شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تاکید وزیر دفاع امریکا بر کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان

(Last Updated On: دسامبر 12, 2019)وزیر دفاع امریکا میگوید که این کشور با حفظ عملیات …